Akademia Seniora Swissmed zaprasza na wykład „Gimnastyka umysłu”

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów zaprasza w czwartek 23 marca 2017 o godz. 11.00 na spotkanie z cyklu Akademia Seniora Swissmed.
Wykład pt.: „Gimnastyka umysłu. Co robić, żeby szare komórki  były elastyczne” poprowadzi dr Dagmara Wiewiórkowska – Garczewska z Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed.

Jeśli chcemy, by nasz mózg i umysł były do końca w dobrej kondycji, warto pamiętać o kilku ważnych elementach.  Należy zdobyć wiedzę jak to zrobić. Jak w odpowiedni sposób go odżywiać oraz w jaki sposób wprowadzić do codziennych działań ćwiczenia stymulujące jego rozwój.

Niezależnie od naszych chęci, powinniśmy przez całe życie trenować naszą pamięć. Czy warto uczyć się długich wierszy? Niekoniecznie. Powinniśmy jednak  otwierać się na rzeczy nowe. Przyswajać aktualne wiadomości, czytać książki. Często słyszymy, że czytanie jest najlepszym prowokatorem rozwoju szarych komórek – podkreśla dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska z Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed.

Większość pacjentów na pytanie co robi dla swojego mózgu, odpowiada, że rozwiązuje krzyżówki. Ale jeśli będziemy to robić w sposób mechaniczny, stanie się to tylko rutyną, która absolutnie nie będzie rozwojowo wpływać na naszą pamięć.

Podczas spotkania Akademii Seniora dowiemy się co robić, aby stymulować mózg, usprawniać pamięć i nie zestarzeć się mentalnie.

Zapraszamy na wykład Akademii Seniora Swissmed.

UWAGA: Osoby lub grupy zainteresowane transmisją online z wykładu Akademii Seniora mogą kontaktować się bezpośrednio z Centrum Aktywnego Seniora Swissmed! 

Przypominamy!

       Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed przy ul. Wileńskiej 44, od 2014 roku realizuje spotkania dla Seniorów z całego Pomorza. Od początku istnienia przygotowaliśmy m.in. kilkaset wykładów, konferencji i spotkań o charakterze teoretyczno-praktycznym. Wykłady, które proponujemy od nowego sezonu 2016/2017 mają charakter otwarty. Skierowane są zarówno do osób starszych, a także do opiekunów i ich rodzin. Podczas spotkania prezentujemy aktualną wiedzę z zakresu medycyny, profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Podczas wykładu jest czas na dyskusję, pytania i rozmowy indywidualne po wykładzie. 

Przy Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów działa stowarzyszenie „Klub Inicjatyw Seniora”.  Członkowie stowarzyszenia uczestniczą i korzystają z wszelkich udogodnień i wsparcia naszego Zespołu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed

Gdańsk, Wileńska 44.

Poleca : Pozytywny Portal StudentTrójmiasto