Akademia Seniora Swissmed zaprasza na wykład : „Styl życia, a zdrowie.”

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów zaprasza w czwartek 16 marca 2017 o godz. 11.00 na spotkanie z cyklu Akademia Seniora Swissmed.
Wykład pt.: „Styl życia, a zdrowie. Potrzeby, możliwości i upodobania” poprowadzi Aleksandra Sieg z Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Swissmed.

W ostatnim czasie bardzo dużo słyszymy o zdrowym stylu życia. W telewizji, radio i gazetach możemy z tym określeniem spotkać się bardzo często. Do tego dochodzi jeszcze wiek. Inaczej zdrowy styl życia rozumieją ludzie młodzi, inaczej dorośli, a jeszcze inne propozycje kierowane są do seniorów.

Co tak na prawdę oznacza zdrowy styl życia? Czy chodzi o odpowiednio zbilansowaną dietę i zdrowe odżywianie? A może o zdrowy sen i odpoczynek? Może jednak o aktywny tryb życia i niekorzystanie z różnego typu używek.

Na wykładzie spróbujemy omówić jak codzienne nawyki wpływają na jakość naszego życia.

– Najważniejsza w życiu jest świadomość. Wiedząc jak funkcjonuje nasz organizm, a jednocześnie poprawiając nasze przyzwyczajenia, możemy skutecznie przeciwdziałać wielu chorobom przewlekłym. Mimo, że w dzisiejszych czasach medycyna zna tysiące sposobów na zwalczanie chorób i epidemii, to bez profilaktyki i świadomości nie można skutecznie im się przeciwstawić – podkreśla Aleksandra Sieg, fizjoterapeuta z Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnym Swissmed.

Podczas spotkania Akademii Seniora będziemy mogli także zapoznać się z ważnymi dla naszego zdrowia aktywnościami i umiejętnościami radzenia sobie ze stresem. Jest to bardzo istotne, ponieważ stres jest jednym z głównych czynników, który przyczynia się bezpośrednio do pogorszenia stanu zdrowia oraz samopoczucia. Opanowanie kilku prostych technik radzenia sobie ze stresem może przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wielu chorób (np.: nowotworowych, chorób serca itp.).

Zapraszamy na wykład Akademii Seniora Swissmed.

UWAGA: Osoby lub grupy zainteresowane transmisją online z wykładu Akademii Seniora mogą kontaktować się bezpośrednio z Centrum Aktywnego Seniora Swissmed! 


Przypominamy!

       Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed przy ul. Wileńskiej 44, od 2014 roku realizuje spotkania dla Seniorów z całego Pomorza. Od początku istnienia przygotowaliśmy m.in. kilkaset wykładów, konferencji i spotkań o charakterze teoretyczno-praktycznym. Wykłady, które proponujemy od nowego sezonu 2016/2017 mają charakter otwarty. Skierowane są zarówno do osób starszych, a także do opiekunów i ich rodzin. Podczas spotkania prezentujemy aktualną wiedzę z zakresu medycyny, profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Podczas wykładu jest czas na dyskusję, pytania i rozmowy indywidualne po wykładzie. 

Przy Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów działa stowarzyszenie „Klub Inicjatyw Seniora”.  Członkowie stowarzyszenia uczestniczą i korzystają z wszelkich udogodnień i wsparcia naszego Zespołu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed

Gdańsk, Wileńska 44.

tel. 58 524 15 03/04