Akademia Seniora zaprasza na wykład – czwartek, 15 lutego godz. 11.00

Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora Swissmed, który odbędzie się w najbliższy czwartek 15 lutego 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów, przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku porozmawiamy o zaburzeniach zwieraczy. Jak powstają, jak im zapobiegać i jak leczyć? Wykład poprowadzi dr Marian Romanowski, lekarz rehabilitacji medycznej, koordynator rehabilitacji Swissmed PSM.

Osłabienie funkcji dna miednicy prowadzi do nietrzymania moczu, stolca i obniżania narządu rodnego u kobiet. Ze względu na znaczący dyskomfort związany z roztaczaniem nieprzyjemnej woni wokół siebie, wiele osób decyduje się na ograniczenie kontaktów towarzyskich i społecznych. Istnieje nawet przekonanie wśród kobiet, że jest to cena, jaką płaci się za macierzyństwo.


Współczesna medycyna coraz lepiej poznała mechanizmy prowadzące do niewydolności dna miednicy i coraz lepiej potrafimy sobie z tym radzić. Znaczący, a kto wie czy nie największy udział w tym postępowaniu ma rehabilitacja, która odpowiednio wcześnie rozpoczęta może zaoszczędzić pacjentom trudów leczenia operacyjnego – wyjaśnia dr Marian Romanowski, lekarz rehabilitacji medycznej koordynator rehabilitacji Swissmed PSM.


Na najbliższym wykładzie Akademii Seniora Swissmed porozmawiamy m.in. o mechanizmach powstawania niewydolności dna miednicy, metodach diagnozowania i leczenia.

Informacje dodatkowe:

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed przy ul. Wileńskiej 44, od czterech lat realizuje spotkania dla Seniorów z całego Pomorza. W ciągu jednego sezonu organizujemy wykłady, konferencje i spotkania o charakterze teoretyczno-praktycznym, podczas których poruszamy aspekty z zakresu medycyny, psychologii, fizjologii, profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Omawiamy zagadnienia związane z opieką nad osobą niesamodzielną i wsparciem dla jej Rodziny i bliskich. Nasi specjaliści rozwiązują wszelkie wątpliwości i podpowiadają, gdzie szukać pomocy w sytuacjach, w których sobie nie radzimy.

Proponowane zajęcia prowadzone są przez Zespół Specjalistów z Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed. Odbywają się raz w tygodniu w każdy czwartek od godz.11. Spotkania trwają ok. 1,5 godziny. Więcej informacji : TUTAJ!

Patronat medialny Pozytywny Portal : www.Pomorzanie.info