„Anatomia. Jak jesteśmy zbudowani i czy warto mieć świadomość swojego ciała”

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów zaprasza w czwartek 9 marca 2017 o godz. 11.00 na spotkanie z cyklu Akademia Seniora Swissmed.
Wykład pt.: „Anatomia. Jak jesteśmy zbudowani i czy warto mieć świadomość swojego ciała” poprowadzi dr Dagmara Wiewiórkowska – Garczewska z Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Swissmed.

Wydaje się nam, że doskonale wiemy jak jesteśmy zbudowani, ale nasze ciało nadal pozostaje dla nas niespodzianką. Na wykładzie spróbujemy ogarnąć prawidłową budowę ciała ludzkiego, jego anatomiczne zawiłości i wynikające z pojawiających się zmian dolegliwości.

Warto wiedzieć, dlaczego drętwieje nam noga. Czy drętwienie to wyraz ucisku na korzonek nerwowy czy niedokrwienia? Co oddziela klatkę piersiowa od jamy brzusznej, jak anatomicznie ułożone są jelita? Dzięki takiej wiedzy możemy mieć mniej lęku. Jednocześnie możemy być bardziej wyczuleni na sygnały, jakie otrzymujemy od naszego ciała – mówi Dagmara Wiewiórkowska Garczewska z Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Swissmed..

– Nie musimy znać całego atlasu anatomicznego, bo tej wiedzy jest na prawdę dużo. Ale podstawy, dzięki którym jesteśmy bardziej świadomi swojego ciała, przydają się nam, na co dzień – dodaje dr Dagmara Wiewiórkowska Garczewska z Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Swissmed.

Świadomość tego, jak jesteśmy zbudowani, często przekłada się na szybszą diagnozę i dzięki temu, dobrze wdrożone leczenie. Wiadomo, że pacjent wyedukowany, znający swój organizm, jest w stanie precyzyjnie opowiedzieć o doskwierających mu dolegliwościach.

Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora odpowiemy na pytania: gdzie, co leży, i jak te wiedzę możemy wykorzystać.

Zapraszamy na wykład Akademii Seniora Swissmed.

UWAGA: Osoby lub grupy zainteresowane transmisją online z wykładu Akademii Seniora mogą kontaktować się bezpośrednio z Centrum Aktywnego Seniora Swissmed!

[Best_Wordpress_Gallery id=”35″ gal_title=”SWISSMED”]