Bezpieczny senior w podróży – wykład w Akademii Seniora Swissmed

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów zaprasza w czwartek 20 kwietnia 2017 o godz. 11.00 na spotkanie z cyklu Akademia Seniora Swissmed.
Wykład pt.: „Bezpieczny senior w podróży. Ubezpieczenie, wyposażenie i bezpieczeństwo” poprowadzi Bogdan Donke, wieloletni wykładowca w Akademii Morskiej i Wyższej Szkole Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku, wiceprezes Pomorskiej Regionalnej  Organizacji TUR oraz wiceprezes Oddziału Pomorskiego Polskiej Izby Turystyki w Gdańsku, były Dyrektor Biur „Orbis” w Elblągu i Gdańsku.

Na co powinien zwrócić uwagę senior wybierając się w podróż? Seniorzy stanowią coraz liczniejszą grupę turystów, nie tylko korzystających z usług biur podróży, ale także wyjeżdżających indywidualnie. Wśród seniorów popularnością cieszą się zwłaszcza wycieczki objazdowe, ale także podróże o charakterze wypoczynkowym, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Ważnym aspektem dla seniorów jest wybór miejsca na wycieczkę. Warto wybierać takie kierunki, które są bezpieczne dla stanu zdrowia starszej osoby. Warto podkreślić, że starsi ludzie znacznie bardziej odczuwają skutki zmiany klimatu, niż osoby młode. Zdecydowanie bardziej męczące będą dla nich upały. Należy sprawdzić temperatury panujące w miejscu, do którego się wybieramy.

Starsze osoby zwykle mają również słabszy układ odpornościowy. Przejścia między klimatyzowanymi pomieszczeniami a upałem panującym na zewnątrz mogą bardzo szybko przynieść skutek w postaci przeziębień. Zachęcamy do  zaplanowania przed wyjazdem wizyty u lekarza. Dobrze jest poinformować go o swoich planach, tak aby wspólnie podjąć decyzję, czy wyjazd do danego miejsca jest wskazany.

Światowa Organizacja Turystyki ogłosiła rok 2017 „Rokiem Turystyki”. Przesłaniem tego roku jest hasło: „Rozumieć się nawzajem i wspólnie podróżować”. Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora dowiemy się, m.in. o potrzebach i korzyściach wynikających z podróżowania i komunikacji międzyludzkiej.

Podczas wykładu Akademii Seniora usłyszymy o rodzajach i formach ubezpieczenia dla podróżujących (indywidualnie i zbiorowo),  przygotowaniach, odpowiednio dostosowanych do wieku i klimatu, a także zmieniającej się obyczajowości  i kultury w dziedzinie turystyki. Bardzo ważnym tematem będzie bezpieczeństwo oraz różne formy wypoczynku.

UWAGA: Osoby lub grupy zainteresowane transmisją online z wykładu Akademii Seniora mogą kontaktować się bezpośrednio z Centrum Aktywnego Seniora Swissmed!  

Przypominamy!

       Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed przy ul. Wileńskiej 44, od 2014 roku realizuje spotkania dla Seniorów z całego Pomorza. Od początku istnienia przygotowaliśmy m.in. kilkaset wykładów, konferencji i spotkań o charakterze teoretyczno-praktycznym. Wykłady, które proponujemy od nowego sezonu 2016/2017 mają charakter otwarty. Skierowane są zarówno do osób starszych, a także do opiekunów i ich rodzin. Podczas spotkania prezentujemy aktualną wiedzę z zakresu medycyny, profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Podczas wykładu jest czas na dyskusję, pytania i rozmowy indywidualne po wykładzie. 

Przy Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów działa stowarzyszenie „Klub Inicjatyw Seniora”.  Członkowie stowarzyszenia uczestniczą i korzystają z wszelkich udogodnień i wsparcia naszego Zespołu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed, Gdańsk, ul. Wileńska 44. Informacje : TUTAJ.

Zaprasza StudentTrójmiasto.pl