Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku na Kaszubach.

Na zaproszenie Pani Lidii Czapiewskiej właścicielki firmy DANMAR – domy drewniane oraz Centrum Edukacji i Promocji Regionu CEPR , wzięliśmy udział w XIV Majówce Pomorskich Przedsiębiorców. Przy okazji zwiedziliśmy wszystkie obiekty historyczne, atrakcje rozrywkowe oraz posmakowaliśmy przysmaki kulinarne prosto z Kaszub. Żeby w pełni zwiedzić CEPR należy przeznaczyć na to cały dzień i koniecznie z przewodnikiem, który opowie ze szczegółami co i dlaczego tu się znalazło.

„Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR) w Szymbarku jest miejscem magicznym i nietuzinkowym, położonym w samym sercu Kaszub, u stóp największego wzniesienia na Pomorzu – góry Wieżycy. Oferta skierowana jest w szczególności do rodzin z dziećmi i wycieczek szkolnych. To właśnie dla nich przygotowaliśmy niezliczoną ilość atrakcji oraz ciekawe programy edukacyjne, tak aby czas spędzony u nas na długo utkwił  w ich pamięci, pozostając miłym wspomnieniem i ciekawą alternatywą dla szkolnej lekcji historii. W towarzystwie przewodnika, nasi goście mogą zwiedzić unikalne w skali świata obiekty, są to m. in.: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW „Gryf Pomorski”, Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest „Dom do Góry Nogami”, cieszący się ogromną popularnością wśród turystów, którzy na własnej skórze mogą odczuć efekty zawirowań błędnika. Zapraszamy również do aktywnego wypoczynku w naszym Parku Linowym, obejrzenia seansu w Kinie XD, złowienia ryby na naszym łowisku i skosztowania piwa z naszego browaru „Kaszubska Korona”. Na terenie CEPR znajdują się również takie atrakcje jak: własnoręczny wypiek chleba, samodzielne pieczenie kiełbasek, plac zabaw, mini zoo, sala biesiadna”.

Miłego dnia na terenie CEPR ! W naszej galerii zobaczycie zdjęcia z Majówki oraz najważniejsze obiekty CEPR. Poleca StudentTrojmiasto.pl[Best_Wordpress_Gallery id=”59″ gal_title=”cepr”]