Czaple kontra Gdańsk czyli jak Dawid z Goliatem

Czaple to wieś granicząca z przemysłową częścią Gdańska, a dokładnie z dzielnicą Kokoszki. Mieszkańcy, których z roku na roku jest coraz więcej mieli świadomość sąsiedztwa przemysłu, jednak nie spodziewali się, aż takich problemów.

Już na początku roku pokazywaliśmy na naszym Profilu FB @Pomorzanie Czaple stan głównej drogi w Czaplach tzn. rozjechanej, zniszczonej drogi i pobocza.

Po rozpoczęciu budowy pierwszej w 5 wielkich hal magazynowych zapomniano, że droga nie jest przystosowana do ruchu ciężkich TIRÓW i ogromnego sprzętu budowlanego.

Obecnie trwają prace przy budowie kolejnych hal, ale cierpliwość mieszkańców już jest na wyczerpaniu. Jest bardzo niebezpiecznie, na drodze leży gruba warstwa piachu z budowy, dziury w poboczu, codziennie brudne auta mieszkańców po każdym przejeździe.

Po tej drodze chodzą ludzie do pracy czy sklepu, jeżdżą na rowerach. Rodzice z wózkami maszerują wśród aut narażając życie dziecka i swoje ( zrobiliśmy przy okazji takie zdjęcie jak niżej). Zimą jest jeszcze gorzej…Wózek na drodze...

Czaple kontra Gdańsk…?

Dlaczego Czaple kontra Gdańsk, Czaple do Dawid, który walczy z wielkim Goliatem i stawiamy, że tradycyjnie wygra Dawid. To Gdańsk powinien zapewnić bezpieczny, alternatywny dojazd do budowy, ponieważ będzie czerpał zyski z tych magazynów. Tam brakuje chodników, przejść dla pieszych, oświetlenia całej drogi, a taki prawdziwy ruch dopiero rozpocznie się po uruchomieniu tych hal.

Blokada drogi!

Mieszkańcy planują blokadę tej drogi i walkę o bezpieczeństwo dla swoich rodzin! Już nie wierzą w zapewnienia Gminy Żukowo i UM Gdańsk, że coś się zmieni…Granica Gmina Żukowo-Gdańsk

[Best_Wordpress_Gallery id=”173″ gal_title=”Czaple droga”]

Autor : Zibi

Dodaj komentarz