Dni Australii i Noc Sów na Uniwersytecie Gdańskim

W piątek 7 kwietnia 2017 roku o godz. 17.30 w Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Wydziału Zarządzania UG, Sopot, ul. Piaskowa 9, aula C9 odbędą się VII Dni Australii czyli wszystko co chcielibyście wiedzieć o Australii, ale baliście się zapytać… oraz Noc Sów na Akcji Bałtyckiej 2017 – to dwa ciekawe wydarzenia, które odbędą się już w najbliższy piątek i sobotę we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim. Wstęp wolny. Na Noc Sów obowiązują zapisy. Serdecznie zapraszamy.

VII Dni Australii to cykl prezentacji, filmików, warsztatów o nauce, życiu, pracy i podróżach po Australii. Podczas wyjątkowych spotkań uczestnicy dowiedzą się m.in. jak spełnić swoje marzenia o wyjeździe edukacyjnym do ojczyzny koali, wombatów, kangurów i wielu innych zwierzaków. Na gości czekają m.in. warsztaty prowadzone przez Pawła Widę, który od ponad 20 lat mieszka na Antypodach, degustacja australijskiego przysmaku dla odważnych oraz wystawa fotografii z Australii. Będzie można również skorzystać z wyjątkowej okazji wzięcia udziału w darmowych konsultacjach dotyczących wyjazdów do Australii i w konkursie wiedzy o Australii, którego nagrodą główną będzie bilet w dwie strony do Australii.

Szczegółowe informacje: TUTAJ.

Noc Sów – 7-8 kwietnia 2017 w Kuźnicy na Półwyspie Helskim wydarzenie organizowane przez Fundację Akcja Bałtycka.

Wydarzenie składa się z warsztatów z tworzenia ozdobnych sów z recyklingu, kontrolowaniu sowich sieci, ogniska i prezentacji na temat dwóch gatunków (spośród dziesięciu) występujących w Polsce sów: uszatki i uszatki błotnej oraz leśnego pokazu filmu z cyklu Dzika Polska pt. „Sowy”, który nagrany został na nieistniejącym już obozie Akcji Bałtyckiej nad jeziorem Kopań.

Obóz zostanie poprowadzony przez Stację Badania Wędrówek Ptaków Wydziału Biologii UG.

Szczegółowe informacje TUTAJ.

Zaprasza i poleca StudentTrójmiasto.pl