Dni Kultury Polskiej w Kaliningradzie

Dni Kultury Polskiej w Kaliningradzie

W dniach 28-30.09.2018 grupa Kaszubów promowała Kaszuby i Pomorze, 44 osoby udały się do Kaliningradu na Dni Kultury Polskiej. Szymbark i Gminę Stężyca reprezentowali : zespół muzyczny, zespół taneczny, Koło Gospodyń Wiejskich Szymbark, Lokalna Organizacja Turystyczna „Szczyt Wieżyca”oraz Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Była okazja zaprezentowania kultury Kaszubów oraz walorów turystycznych-kulinarnych Pomorza.

Degustacje wyrobów kulinarnych

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przyciągnęły większość odwiedzających na degustację lokalnych specjałów kulinarnych. Tworzyły się długie kolejki, a w tym czasie każdy odwiedzający otrzymał informacje o najciekawszych miejscach turystycznych w Gminie Stężyca. Było ogromne zainteresowanie możliwościami wypoczynku na Kaszubach, sporo osób było w Gdańsku, ale o walorach i atrakcjach Kaszub mało kto słyszał… Mamy nadzieję, że po tej wizycie goście z Kaliningradu będą jeszcze liczniej odwiedzali Kaszuby i wykorzystywali bazę noclegową do dłuższego pobytu i odpoczynku.

Kościół Św. Wojciecha Adalberta w Kaliningradzie

W niedzielę, 30 września cała grupa udała się do Kościoła Św. Wojciecha Adalberta, gdzie uczestniczyła we mszy  św. w języku polskim oraz rosyjskim. W tym kościele zostało otwarte pierwsze na terenie Rosji Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Ksiądz proboszcz wraz z liczną delegacją z Kaliningradu, już w przyszłym roku odwiedzi Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Okazją będzie kolejny, Światowy Zjazd Sybiraków, 17.09.2019 roku.

Na fotorelację z Kaliningradu zaprasza Pozytywny Portal www.Pomorzanie.info[Best_Wordpress_Gallery id=”163″ gal_title=”Kaliningrad”]