Europejska Noc Muzeów – święto kultury na Pomorzu.

Europejska Noc Muzeów – święto kultury. Otwarte do późna muzea, galerie, centra kultury, organizują z tej okazji specjalne wydarzenia zapraszając wszystkich do siebie. To jedyna okazja by zobaczyć niepokazywane dotąd zbiory, premierowe pokazy, wernisaże, happeningi, niedostępne na co dzień zakamarki, ujawniane tajemnice i sekrety zza kulis muzeów i galerii! Inscenizacje i rekonstrukcje historyczne. Wykłady, warsztaty  i spotkania z artystami. Wszystko w otoczeniu nocy, przy niezwykłej grze światła i cienia. Każdy znajdzie coś dla siebie. Miłośnicy sztuki i historii, również Ci najmłodsi.

Zapraszają nie tylko największe muzea Trójmiasta. Ciekawe wydarzenia z tej okazji przygotowały również niewielkie galerie, biblioteki i gminne stowarzyszenia kultury. Warto wybrać się na wieczorne zwiedzanie szlakiem gościnnych galerii i muzeów.

Tylko raz w roku! Tylko w tę jedną noc! Zapraszamy na Europejską Noc Muzeów 2017 w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Wejherowie, Rumi, Tczewie, Malborku, Kwidzynie, Helu, Trąbkach Wielkich, Będominie, Waplewie Wielkim i Żukowie!

Wstęp zawsze bezpłatny lub za 1 zł.

W tym roku po raz pierwszy zapraszamy również do zabawy z grą mobilną „Nie śpij, zagraj!”. Gra rozpoczyna się już 15. maja! Do zdobycia są nietuzinkowe nagrody od naszych Organizatorów. Polecamy! 

Termin Europejskiej Nocy Muzeów ustala się wg zaleceń ICOM. Przypada on na najbliższą sobotę do dnia Międzynarodowego Dnia Muzealnika tj. 18. maja.

ZAPLANUJ ZWIEDZANIE:

PUNKTY INFORMACYJNE:

/materiały, programy i informacje praktyczne/

Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40 g. 16.00-01.00

Brama Wyżynna g. 09.00-23.00

KOMUNIKACJA

Aby umilić Państwu przemieszczanie się między placówkami i kolejnymi punktami na mapie zwiedzania uruchamiamy bezpłatne połączenia autobusowe i tramwajowe. Część z nich będzie obsługiwana pojazdami zabytkowymi co samo w sobie będzie atrakcją.

GDAŃSK

Autobusy:

Trasa 1: Gdańsk Główny – ECS – Muzeum II Wojny Światowej – Twierdza Wisłoujście – Westerplattelinia obsługiwana pojazdem niskopodłogowym rjNM1-BUS_20-05-2017  

Trasa 2: Orunia Dolna (ul. Gościnna) – Gdańsk Główny – Nowy Port – linia obsługiwana pojazdem zabytkowym tzw. “ogórkiem” rjNM3-BUSzabytk_20-05-2017 

Tramwaj:

Trasa: Gdańsk Główny – Nowy Port linia obsługiwana pojazdem zabytkowym rjNMT-TRAMzabytk_20-05-2017 

GDYNIA:

:

Bezpłatny autobus NM – Zobacz szczegółowy rozkład jazdy : TUTAJ.

Straż Miejska

Strażnicy miejscy będą patrolować Trakt Królewski w Gdańsku w historycznych strojach XVII wiecznych halabardzistów.

Jeszcze więcej informacji : TUTAJ.

Poleca i zaprasza StudentTrojmiasto.pl