Fiat TIPO jest w Gdańsku na Kartuskiej

Prezentacja Fiata TIPO ( opis i zdjęcia ):

Zaprojektowany od samego początku, jako trójbryłowy sedan, całkowicie nowy Fiat Tipo prezentuje się światu, jako wyjątkowe połączenie komfortu, oszczędności pod względem zużycia paliwa, emisji spalin i technologii. A wszystko to wzbogacone ekskluzywnym włoskim designem, który łączy w sobie jakość projektu z proporcjami klasycznego sedana.
Wyraźna jest, zatem, nadrzędna rola tego modelu dla Grupy FCA, która stawia na zwiększenie swojej obecności w regionie EMEA, dzięki cechom, takim jak przestronność, ładowność, kompletność gamy i bezkompromisowy styl.

Włoski styl.
Zaprojektowany przez Centrum Stylistyczne FCA i opracowany wraz z Tofaş R&D, jednym z największych ośrodków badawczo-naukowych FCA, projekt Tipo już od samego początku został stworzony, jako trójbryłowy sedan, całkowicie nowy samochód, nad którym przez trzy lata pracował specjalny zespół ponad 2000 osób.
Często samochody o nadwoziu sedan powstają na bazie modelu hatchback, do którego dodawana jest trzecia bryła, tworząc nie zawsze spójny całościowy kształt. Nowy samochód Fiata natomiast można określić mianem „zaprojektowany, aby być sedanem” i charakteryzuje go stylistyka, która łączy poszczególne części za pośrednictwem naturalnych i płynnych linii tworzących prawdziwego i dynamicznego sedana.
Gdy popatrzymy na model z boku można zauważyć charakterystyczną linię łączącą reflektory przednie ze światłami tylnymi, natomiast przeszklenia tworzą dynamiczny obraz, który daje wrażenie przewiewności i przestronności dla kierowcy i pasażerów. Ekskluzywny styl Made in Italy odnajduje swój maksymalny wyraz w tylnej części, gdzie w harmonijnie połączonej z całością trzeciej bryle znajdują się wyrafinowane, błyszczące obramowania lamp. Wreszcie, przód wyróżnia urzekająco zgrabna maska silnika z centralnym „ściegiem”, który, tworząc ciągłość, rozciąga się również na dachu. Podobnie jak osłona chłodnicy tworząca całość z lampami, z chromowanymi segmentami, które tworzą oryginalny, niepowtarzalny motyw graficzny, na którym błyszczy logo Fiat.

Najlepsza w klasie przestronność i ładowność.
Doskonałe połączenie piękna i funkcjonalności – nowy Fiat Tipo – umiejętnie godzi dużą ładowność z kompaktowymi rozmiarami sedana: jego długość to 4,5 metra, szerokość 178 cm i wysokość 148 cm. 264-centymetrowy rozstaw osi podkreśla przestronność wnętrza. Wszystko to jest potwierdzone pokaźnym rozmiarem wnętrza: przestronną kabiną pasażerską, która swobodnie może pomieścić 5 dorosłych pasażerów i pojemnością bagażnika ponad 520 litrów. Doskonała jest również ergonomia kierowcy: wszystkie przyciski są umieszczone we właściwej pozycji i można z łatwością je dosięgnąć.

Niezawodne i ekonomiczne silniki.
W zależności od rynku, można wybrać spośród dwóch silników benzynowych (1,4 l o mocy 95 KM i 1,6 l o mocy 110 KM z automatyczną skrzynią biegów) i dwóch silników turbodiesel Multijet II (1,3 l o mocy 95 KM i 1,6 l o mocy 120 KM). W szczególności, silnik 1,6 l o mocy 110 KM z automatyczną skrzynią biegów zapewnia płynna i komfortową jazdę w każdych warunkach.

Uconnect TM: nowoczesna technologia.
Zgodnie z duchem Fiata, nowy Tipo ma liczne, pomysłowe rozwiązania ułatwiające życie tym, którzy w nim zasiądą w roli zarówno kierowcy, jak i pasażera. Dowodem tego jest bogate wyposażenie standardowe oraz dostępność innowacyjnego systemu UconnectTM z dotykowym, 5-calowym ekranem z połączeniem Bluetooth do zestawu głośnomówiącego i streamingu audio, czytnikiem SMS, sterowaniem głosowym, gniazdem Aux i wejściem USB z integracją iPod, przyciskami na kierownicy i – na zamówienie – kamerą cofania oraz nawigacją TomTom.

Tofaş, sławny na świecie zakład produkcyjny.
Samochód będzie produkowany w Turcji w zakładzie w Bursie – jednym z najlepszych zakładów przemysłu samochodowego na świecie, o czym świadczy przyznanie złotego medalu World Class Manufacturing.

Teraz jeszcze historia firmy „Schewe” w wielkim skrócie :

SCHEWE TO SALON SAMOCHODÓW OSOBOWYCH, SALON SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH, SERWIS GWARANCYJNY MARKI FIAT, SERWIS POGWARANCYJNY, AUTORYZOWANY SERWIS SAMOCHODOWY BOSCH

Od kilkudziesięciu lat nazwisko Schewe jest znane w branży motoryzacyjnej. Początki sięgają blisko 40 lat wstecz, kiedy to Zdzisław Schewe otworzył niewielki warsztat blacharstwa samochodowego, który z czasem przekształcił w prężnie działającą rodzinną firmę.

Na markę zakładu Schewe pracowali wraz z mistrzem Zdzisławem jego synowie, których od najmłodszych lat wprowadzał w tajniki motoryzacyjnego fachu. Początkowo ojca wspierał najstarszy syn Krzysztof posiadający dyplom mistrza. Z czasem do ekipy dołączył

Grzegorz – również mistrz. Rafał ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Gdańskiej i obecnie prowadzi salon Fiata. W ślady najstarszych braci poszedł również najmłodszy syn – Tomasz.

Zdzisław Schewe zawsze starał się być na bieżąco, jeżeli chodzi o branżę motoryzacyjną. Często bywając zagranicą podglądał najlepsze zakłady, stosowane w nich rozwiązania, technologie napraw oraz obsługę klienta, co z pewnością zaprocentowało szerokim gronem zadowolonych klientów.

Rodzinnej firmie zawsze przyświecało motto: „Praca bez ambicji rodzi niepowodzenie”.

To właśnie te słowa mobilizowały ich do jeszcze cięższej i efektywniejszej pracy. Panowie Schewe mieli wspólne marzenie. Otworzyć nowoczesny salon obsługi samochodów, spełniający wszelkie światowe standardy. Ich wysiłek nie poszedł na marne. Udowodnili, że jeśli się tylko czegoś bardzo pragnie, to można osiągnąć wszystko!

W sierpniu 1998r. w porozumieniu z Fiat Auto Poland zapadła decyzja o rozpoczęciu budowy siedziby Dealera Fiata. W pięć lat później marzenia doczekały się realizacji. Dnia 22.11.2003 r. nieopodal trójmiejskiej obwodnicy na ulicy Kartuskiej 424 w Gdańsku, rodzina Schewe wraz z przyjaciółmi świętowała otwarcie wspaniałego i nowoczesnego obiektu składającego się z salonu samochodowego, serwisu, sklepu z częściami i zakładu blacharskiego. Przez te kilkadziesiąt lat działalności przekonali się, że maksymalny rozwój firmy można osiągnąć jedynie przez zadowolenie klienta. Pracownicy Centrum Obsługi Samochodów stali się pod ich kierownictwem zgranym zespołem specjalistów w swojej branży.[Best_Wordpress_Gallery id=”52″ gal_title=”SCHEWE TIPO”]

Fiat Tipo sprawdzony przez zespół StudentTrójmiasto.pl