Gregory Porter gwiazdą Jazz Chilli Days już 15.10.2017 Gdynia Arena godz. 19.00

Nadchodzi uczta dla melomanów i fanów muzyki jazz, soul oraz gospel. Już jesienią w Polsce wystąpi legendarny artysta jazzowy Gregory Porter! Artysta zainauguruje JAZZ CHILLI DAYS! – nową inicjatywę radia Zet Chilli. Specjalne koncerty odbędą się w trzech miastach: Katowicach, Gdyni i Warszawie.

Podczas koncertów będzie można usłyszeć utwory z jego najnowszej płyty – Take Me to the Alley, ale także jego największe przeboje, które zdobyły mu światową sławę.

Laureat  dwóch statuetek Grammy, zabierze słuchaczy w podróż łączącą emocje, aksamitny i mocny głos z nostalgią. Jego oryginalna aparycja, która nie uszła uwadze fanów, dodatkowo podkreśla nieszablonową osobowością.

Porter urodził się w Kalifornii i wychowywał w epicentrum country – Bakersfield. Pierwsze muzyczne szlify zdobywał w chórze kościelnym, ale porzucił gospel, kiedy usłyszał  głos Nata Kinga Cole’a. Jego kariera rozpoczęła się, gdy Porter poznał Kamau Kenyatta, który zaprosił go do współpracy przy nagraniach w studiu w Los Angeles. Tam wypatrzył go flecista Hubert Laws. Od tego czasu kariera Portera nabiera tempa.

Debiutancki album Water, wydany w 2010 roku, zapewnił Porterowi rozgłos i pierwszą nominację do Grammy w kategorii „Najlepszy jazzowy album wokalny”.

Wydany dwa lata później krążek Be Good, także przypadł do gustu krytykom, co zaowocowało kolejną nominacją do Grammy, tym razem w kategorii „Najlepszy tradycyjny występ R&B”.

Trzeci album Liquid Spirit  otrzymał statuetkę Grammy za „Najlepszy jazzowy album wokalny”. Dodatkowo jako pierwszy album jazzowy w historii, został pobrany ponad 20 milionów raz, poprzez serwisy streamingowe.

W 2017 roku Porter za album Take Me to the Alley otrzymał drugą w swojej karierze statuetkę Grammy, ponownie w kategorii „Najlepszy jazzowy album wokalny”.

Gregory Porter wraz z zespołem zagra 12 października br. w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, następnie 15 października w Gdynia Arenie,
a 16 października  w Operze Narodowej w Warszawie.

Bilety na koncerty do nabycia : TUTAJ!

Mamy dla Was 2-osobowe zaproszenia na koncert w Gdyni ! Oto jak można zdobyć bilety:

  • wejść na : www.pomorzanie.info
  • polubić nasz FAN-PAGE
  • w zakładce kontakt – dokładnie o godz. 21.00  wysłać swoje imię i nazwisko, a w temacie wpisać : Gregory Porter – zaproszenia dla 2 osób otrzyma osoba która wyśle emaila najbliżej wskazanej godziny. Powodzenia!