Grenlandia jak tam żyć?

Grenlandia – czy tam da się żyć?

Grenlandia jak tam żyć? – spotkanie z Adamem Jarniewskim, autorem bloga www.poznajgrenlandie.pl oraz książki „Nie mieszkam w igloo”.

Zapraszamy na spotkanie autorskie pod naszym patronatem, będzie to jedna z niewielu możliwości poznania życia codziennego w tej odległej krainie.

Na mieszkańców Pomorza czekamy w piątek, 26 lipca, o godzinie 16.00 w „Sopotece”, Sopot Centrum, ul. Tadeusza Kościuszki 14.

Wydarzenie przygotowała redakcja miesięcznika „Poznaj Świat”, a poprowadzi dr Agata Lubowicka z Instytutu Skandynawistyki UG.

Teraz kilka informacji o autorze :

Adam Jarniewski na Grenlandię przeprowadził się w 2006 r. i bardzo długo uczył się życia na tej wyspie. Kiedy przyjechał jako absolwent poznańskiej germanistyki, nie miał praktycznie żadnych umiejętności przydatnych do normalnego funkcjonowania w miejscu tak różnym od tego, gdzie dorastał.

Nie miał ani pracy, ani zielonego pojęcia, co tam można robić. Wiedział za to, że wkrótce zostanie ojcem. Od tamtej pory wiele się wydarzyło. Sporo się nauczył, przekonał się, jak wielkie znaczenie ma szacunek do sił natury, i docenił pozytywy ograniczonych wyborów.

Przygody związane z asymilacją na największej wyspie świata opisał w reportażu „Nie mieszkam w igloo”. 

O codziennych zmaganiach, ale i pozytywach życia w kraju, gdzie przez pół roku panuje zima, opowie 26 lipca w Sopotece w Sopot Centrum.

Spotkanie zacznie się od części dla najmłodszych, podczas której córka Adama opowie o różnicach dorastania w tak odległych od siebie miejscach i kulturach. Alina ma 12 lat i przez pół roku chodziła do szkoły w Polsce.

Do zobaczenia w Sopocie!

Pozytywny Portal www.Pomorzanie.info fanpage : @Pomorzanie.info

Autor : „Zibi”