IV Plażowe Mistrzostwa Polski w Ultimate Frisbee na Plaży Gdańsk Stogi

Słyszeliście o latających dyskach? Jeżeli nie, a chcecie poznać ten bardzo ciekawy, pasjonujący, rodzinny sport zapraszamy na plażę w Gdańsku – Stogach w sobotę i niedzielę 16 i 17 czerwca 2018 roku. Początek zawodów w sobotę już o godzinie 8.00 !

Teraz najważniejsze informacje o zasadach gry :

Ultimate frisbee to gra zespołowa, zawodnicy posługują się popularnym dyskiem w taki sposób, żeby umieścić go w strefie punktowej przeciwnika. Gracze są sędziami sami dla siebie i obowiązuje ich tzw. Spirit of The Game czyli honorowego kodeksu!

Drużyny składają się z siedmiu zawodników. Celem ultimate frisbee jest złapanie dysku w strefie punktowej przeciwnika. Zawodnik ultimate frisbee trzymający dysk nie może z nim biegać, ale może go podać w dowolnym kierunku i do dowolnego gracza tej samej drużyny. Jeśli podanie będzie niecelne i dysk upadnie, następuje przechwycenie przez przeciwnika, który dzięki temu ma okazję do zdobycia punktu. Zwykle mecze ultimate frisbee trwają ok. 100 minut i są rozgrywane do 17 punktów…

Jeżeli zainteresował Was ten ciekawy, wciągający sport, zobaczcie zawody na żywo, już w najbliższy weekend na plaży Gdańsk Stogi!

Poleca i zaprasza Pozytywny Portal : www.Pomorzanie.info  @StudentTrojmiasto