Już w najbliższy weekend startuje Runmageddon Gdynia

W najbliższy weekend, 8 – 9 kwietnia w Gdyni Orłowo odbędą się, otwierające sezon letni, biegi ekstremalne pod szyldem Runmageddon Gdynia. Organizatorzy przygotowali wersję Rekrut, a to oznacza, że ponad 5000 zgłoszonych uczestników stawi czoła ponad 30 przeszkodom rozstawionym na 6km trasie. Miasto Gdynia już po raz kolejny zostało partnerem strategicznym wydarzenia. Kwietniowa edycja Runmageddon Gdynia to długa lista niespodzianek i nowości dla uczestników, ale również dla ich bliskich i kibiców.

Runmageddon z roku na rok rozwija skrzydła i umacnia swoją pozycję lidera w kategorii biegów przeszkodowych w Polsce. Kwietniowa edycja Runmageddon Gdynia to długa lista nowości i niespodzianek dla uczestników, ale również dla ich bliskich i kibiców, którzy odwiedzą Gdynię Orłowo w dniach 8 – 9 kwietnia.

Pierwsi śmiałkowie wystartują w sobotę o godzinie 8.40 w seriach co dwadzieścia minut.
W niedzielę start zaczyna się o 9.00. Uczestnicy testować będą swoją siłę i charakter zarówno na plażach jak i  w nadmorskim lesie. Kilkukrotnie zanurzą się także w morzu.

Podczas Runmageddon Gdynia uczestnicy zmierzą się m.in. z nową przeszkodą o nazwie „Żuraw”. To pierwsza taka konstrukcja, która na pewno spodoba się miłośnikom chodzenia po linie.

Jedną z wielu niespodzianek czekających na uczestników będzie „Zamrażarka”. Ci, którym nie uda się pokonać przeszkody „Komandos” będą mogli wybrać pomiędzy zrobieniem 20 karnych burpees, a spędzeniem 30 sekund w zamrażarce marki Haier.

Na trasie biegu na uczestników czekać będzie także żywa przeszkoda – mur zbudowany
z zawodników klubu rugby ARKA GDYNIA. Spotkanie z nimi z pewnością będzie należało do wymagających.

Wspólnie z Partnerem Runmageddonu marką Hammer organizatorzy przygotowali zadanie specjalne, rzut telefonem do celu. Będzie to z pewnością nie tylko próba celności, ale także świetna zabawa.

Trasa tegorocznego Runmageddon Gdynia przewiduje umieszczenie części atrakcyjnych przeszkód bezpośrednio na terenie Miasteczka imprezy. Dzięki temu będzie można zobaczyć, jak uczestnicy pokonują ostatnie przeszkody przed metą. A trzeba przyznać, że momentami jest bardzo widowiskowo. Na kibiców czeka też szereg atrakcji w specjalnych strefach kibica przygotowanych przez partnerów i sponsorów imprezy, m.in. strefa Renault oraz strefa Challenge Haier, w której będzie wyłaniany największy kozak po tej stronie Bałtyku. Na kibiców oczekuje także strefa gastronomiczna oraz strefa EXPO.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich chętnych specjalną niespodziankę – Cross Fight Arena. Jest to stumetrowy tor naszpikowany przeszkodami, na którym walczą między sobą zawodnicy. Decyzją organizatorów, kwota startowego – 30 zł za osobę, zostanie przekazana na wsparcie Fundacji Cancer Fighters.

W trakcie biegu, uczestnicy będą mogli wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania jest szkolenia SCAT. Warunkiem udziału w konkursie, jest zrobienie zdjęcia na terenie eventu Runmageddon Gdynia oraz użycie hashtagu #GdyniaSCAT. Spośród zdjęć opublikowanych na FB i Instagramie organizatorzy wybiorą zwycięzcę.

Swoją strefę podczas Runmageddonu Gdynia będą mieli też najmłodsi fani ekstremalnych biegów przeszkodowych. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali osobną trasę Runmageddon KIDS o długości 1km, na której znajdzie się co najmniej 10 ciekawych przeszkód.

Dodatkowo Runmageddon rozpoczął współpracę z Fundacją DKSM oraz Fundacją Cancer Fighter. Jest to realizacja przyjętej od początku strategii, wspierania przez Runmageddon potrzebujących. Podczas Runmageddon Gdynia, każdy chętny będzie miał możliwość zarejestrować się jako potencjalny dawcy szpiku. Będzie to możliwe na stoisku Fundacji DKMS podczas całego wydarzenia. Każdy uczestnik Runmageddonu, będzie mógł uzyskać niezbędne informacje oraz zrobić pierwszy krok w stronę pomocy potrzebującym.

Fundacja Cancer Fighters również będzie obecna podczas biegu Runmageddon Gdynia. Pracownicy Fundacji pobiegną specjalnie dla Krystiana, który walczy z chorobą nowotworową. Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna, cała zebrana kwota zostanie przekazana na leczenie podopiecznego Fundacji Cancer Fighters.

Poleca i zaprasza Portal StudentTrójmiasto.pl

[Best_Wordpress_Gallery id=”48″ gal_title=”Runmageddon”]