Katolicy Na Ulicy 2017 – czwartek 15 czerwca o 16.30 na Długim Targu w Gdańsku!

Inicjatywa Katolicy na Ulicy organizowana jest od 18 lat, kiedy to po raz pierwszy w 1999 roku z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Wybrzeżu odbyła się pierwsza ewangelizacja uliczna pod tym właśnie hasłem. Od tego czasu wpisała się ona na stałe w trójmiejski kalendarz. Całość organizuje Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje”, w którego skład wchodzi ponad 20 wspólnot, skupiających około 1600 osób z Trójmiasta i okolic.

Tegoroczne spotkanie będzie odbywało się  pod hasłem „Wyjdź z cienia” i jest skierowane szczególnie do młodzieży. Temat nawiązuje do przeżywanego w Polsce roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Naturalną drogą rozwoju wiary człowieka, jest dawanie świadectwa. Dojrzały katolik nie zamyka się w swoim własnym świecie, ale stara się być świadkiem wiary dla innych. Bycie apostołem, który wychodzi na peryferia wiary do innych osób tak mocno leży na sercu Papieżowi Franciszkowi. Dlatego chcemy uczyć się wychodzić z cienia naszych lęków, ograniczeń, słabości, aby z radością głosić prawdę o tym, że Jezus żyje.

W trakcie wydarzenia nawiążemy do przeżywanych w ubiegłym roku Światowych Dni Młodzieży, kiedy to zostaliśmy zachęceni do tego, aby zejść z kanapy, a także do osoby św. Brata Alberta, który był czytelnym apostołem dla otaczających go ludzi.

Całe wydarzenie zostało podzielone na dwie części: festyn ewangelizacyjny, w której odbędą się tańce, świadectwa, konkursy i wspólna zabawa dla całych rodzin oraz wieczór uwielbienia.

Wzorem ubiegłych lat, w czasie całej imprezy, będzie odbywała się ewangelizacja bezpośrednia, tzn. będą chodzili ewangelizatorzy i prowadzili indywidualne rozmowy, aby ukazać piękno wiary i doprowadzić do osobistego spotkania z Jezusem. Aby przyciągnąć uwagę, będą posługiwali się tzw. pomnikami ewangelizacyjnymi.

Harmonogram

16.30 – Festyn ewangelizacyjny – taniec, pantomima, konkursy i zabawy

19.00 –  Wieczór uwielbienia:

21.00 – Modlitwa za miasto i zakończenie

Zaprasza Pozytywny Portal StudentTrojmiasto.pl