Kino samochodowe przy bursztynowym Stadionie Energa Gdańsk

10 czerwca parking przy Stadionie Energa Gdańsk zamieni się w wielkie kino samochodowe znane z amerykańskich filmów. Tego wieczoru widzowie będą mieli okazję obejrzeć kultowy film „Drive”. #MocWrażeń i niepowtarzalny klimat rodem zza oceanu – gwarantowane!

Darmowy wstęp, wygodne miejsce w aucie, świetny film na wielkim ekranie i otoczenie bursztynowego Stadionu – czego chcieć więcej? Może przekąsek, ale o to zadbają dziewczyny z 3City Piranhas Roller Derby, które podczas seansu będą rozwoziły popcorn na wrotkach – dokładnie jak w klasycznym kinie samochodowym! Wydarzenie startuje o godzinie 21.30. Miejsce: Parking P4 przy Stadionie Energa Gdańsk. Klimat podgrzeje uwielbiany przez kobiety Ryan Gosling, który wciela się w rolę zawodowego kierowcy zatrudnianego do napadów.

Kino w stylu drive-in to pierwsze tego typu wydarzenie przy Stadionie Energa Gdańsk, a my lubimy być pionierami ciekawych inicjatyw mówi Wojciech Dąbrowski, Dyrektor Ds. Komunikacji i CSR Stadionu Energa Gdańsk. Przestrzeń wokół Stadionu daje wiele możliwości, które staramy się wykorzystywać jak najlepiej i najatrakcyjniej proponując odwiedzającym różnorodne atrakcje i wydarzenia. Pozwala zgromadzić bardzo dużą liczbę osób, dlatego jest idealnym miejscem do organizacji takiego eventu – dodaje.

Seans filmowy przy Stadionie Energa Gdańsk jest częścią 20. Festiwalu Filmów Kultowych, który od 1998 roku odbywał się w Katowicach. Organizatorem jubileuszowej edycji Festiwalu jest nowy dyrektor artystyczny – Krystian Kujda, założyciel kolektywu VHS HELL.

Festiwal Filmów Kultowych to świetne wydarzenie, nie tylko dla koneserów kina. Spodoba się każdemu, kto lubi dobrą zabawę i nieprzeciętną rozrywkę podpowiada Agnieszka Kobus, Event Manager, Stadion Energa Gdańsk. Festiwal po dziewiętnastu latach został przeniesiony do Gdańska. Tym bardziej cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tej wyjątkowej edycji – dodaje.

Ścieżka dźwiękowa z filmu „Drive” będzie dostępna pod specjalną częstotliwości radiową.