Koncert pamięci księdza Jana Kaczkowskiego, 9 kwietnia godz. 16.00

Okres Wielkiego Postu to cenny czas sprzyjający zadumie i przemyśleniom. Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych warto spędzić wieczór z Polską Filharmonią Kameralną Sopot, która przygotowała dla Państwa muzyczne wspomnienie o ks. Janie Kaczkowskim.

9 kwietnia o godz. 16.00 w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Pucku usłyszą Państwo m.in. sekstet op. 18 B-dur J. Brahmsa, Ombra mai fu z opery „Kserkses“ G.H. Haendla czy Arię na strunie G J.S. Bacha. Polska Filharmonia Kameralna Sopot wystąpi pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego.

Ks. Jan Kaczkowski urodził się 19 lipca 1977 roku w Gdyni. Poza posługą duszpasterską, zajmował się zagadnieniami bioetyki chrześcijańskiej. W 2004 roku jako jeden z założycieli zainicjował powstanie w Pucku hospicjum pw. św. Ojca Pio, w którym pełnił funkcję Dyrektora i Prezesa Zarządu od 2009 roku aż do śmierci. Zmarł po długiej walce z chorobą nowotworową 28 marca 2016 roku w Sopocie, gdzie pochowano go 1 kwietnia 2016 na Cmentarzu Komunalnym. Na podstawie rozmów z ks. Kaczkowskim powstały liczne publikacje m.in. Szału nie ma, jest rak (2013) i Życie na pełnej petardzie (2015), jako autor napisał Grunt pod nogami (2016).

W tym czasie zadumy i zastanawiania się nad wartością naszego życia, pamiętajmy o tych którzy sami nie dadzą rady. Dlatego wesprzyjmy naszym 1% właśnie jego dzieło, dzieło zwykłego, niezwykłego księdza Jana Kaczkowskiego czyli Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

Stowarzyszenie Puckie Hospicjum jest Organizacją Pożytku Publicznego o numerze KRS:  0000231110 , co umożliwia przekazanie na jego rzecz 1% podatku dochodowego, przez osoby składające w urzędzie skarbowym zeznanie podatkowe.

 

Aby przekazać 1% podatku dochodowego należy w formularzu PIT wypełnić zamieszczony w nim „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)”. W rubryce „Numer KRS” należy wpisać 0000231110, a w rubryce „Wnioskowana kwota” należy podać kwotę stanowiącą 1% podatku i zaokrągloną do pełnych dziesiątek w dół.

Informacje : TUTAJ.