Kulturkampf Fest – Gombrowicz w Gdańsku 7 kwietnia!

Ciekawe wydarzenie kulturalne „Kulturkampf Fest – Gombrowicz w Gdańsku” już  7 kwietnia 2018 o godzinie 18.00! Dla zachęty przeczytajcie wprowadzenie pomysłodawcy :

„Nie bardzo znoszę miałkość i nijakość kultury masowej. Dlatego wymyśliłem KULTURKAMPF, który promuje sztukę poszukującą.

Widzę, że światło popkultury jest płaskie. Jedyna droga to 3 razy A; ALTERNATYWNIE, AMBITNIE, AWANGARDOWO.

Mój poeta Witold Gombrowicz, napisał do mnie we śnie, że życzyłby sobie, abym przypomniał wszem i wobec ludziom o kosmitach, tfu, o kosmosie. A zatem miałem sen, w którym Gombrowicz zlecił mi operację na otwartym sercu.

Poprosił mnie, żebym w kolejnej edycji Kulturkampf Fest opowiedział pokrótce o nim samym. Bo kto właściwie jeszcze dzisiaj pamięta autora Ferdydurke?

Moi drodzy, Kulturkampf Fest to cykliczna impreza artystyczna, której jestem autorem, a która od Ad 2009 odbywa się w Krakowie, z którym jestem głęboko związany. Przyszedł czas na poszerzenie przestrzeni życiowej i dlatego najbliższa edycja zaplanowana na 7 kwietnia odbędzie się w Gdańsku. Gombrowicz w Gdańsku brzmi ładnie, prawda? Zaprosiliśmy wielu artystów ( muzycznych, literackich, filmowych) i wspólnie będziemy się starać owo genius Gombro ocalić od zapomnienia.

Przed państwem zaprezentują się autorzy literaccy i zespoły czy wykonawcy muzyczni. Wspólnym mianownikiem zaś będzie spuścizna po Gombrowiczu? Na ile aktualna jest dzisiaj? Co Gombrowicz nam mówi o nas samych? Co Gombrowicz mówi o świecie? Czy Gombrowicz jest wielkim poetą? Pytania są tendencyjne, ale ciekawi nas wasze zdanie.”

PROWADZENIE I ORGANIZACJA: KAMILLA CIESIELSKA I KRYSTIAN KAJEWSKI

Wieczór dzielimy na 2 części:

– część literacka,

– część muzyczna.

Patronat nad wydarzeniem: Pozytywny Portal www.Pomorzanie.info @StudentTrojmiasto