Lechia – Pogoń to nie tylko mecz…

W najbliższą środę, 13 grudnia podczas meczu Lechia – Pogoń ( godz. 18.00 Stadion Energa Gdańsk ) będzie można pomóc byłemu wybitnemu sportowcowi – będziecie mogli zakupić specjalne Biało-Zielone ogrzewacze na dłonie w cenie 10 zł, które z pewnością przydadzą się zimową porą. Zachęcamy wszystkich fanów Lechii do zakupu ogrzewaczy na specjalnych stoiskach na promenadach wewnętrznych trybun Stadionu Energa Gdańsk i wsparcia Lechisty w walce z chorobą!

Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Pana Ryszarda Dziadka – 67 letniego byłego zawodnika Odry Opole, Lechii Gdańsk i Gedanii Gdańsk. Około miesiąca temu stwierdzono u niego guza mózgu ( glejak wielopostaciowy )…

W przeszłości był bardzo znanym sportowcem, reprezentantem Polski w Piłce Nożnej w kategoriach juniorskich i młodzieżowych, a jego kariera rozwijała się niesamowicie, do tego stopnia, że był nawet bliski wyjazdu na olimpiadę w Monachium wraz z Reprezentacją Polski. Wszystko przekreśliło ciężkie złamanie nogi. Ta kontuzja zresztą w późniejszym czasie przysporzyła mu jeszcze wiele problemów, aż zakończyła jego karierę, gdy był w wieku 29 lat.

Były zawodnik takich klubów jak ODRA OPOLE czy LECHIA GDAŃSK czy GEDANII GDAŃSK w tej chwili potrzebuje pomocy w leczeniu choroby.

Guz, który urósł w głowie jest nieoperacyjny, a leczenie zalecone przez lekarzy w Polsce jest bardzo mało skuteczne. Rodzina Pana Ryszarda Dziadka zamierza zbierać pieniądze na leczenie niekonwencjonalne, jak również na PROTONOTERAPIĘ, która to jest popularną metodą leczenia tego typu schorzeń lecz poza granicami Polski. Tak czy inaczej są to metody bardzo kosztowne.

Jego najbliższa rodzina bardzo prosi o pomoc w leczeniu.

Pomóc można również nie będąc na meczu np. dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1233 pomoc dla Ryszarda Dziadek”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Ryszard:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

PL31109028350000000121731374

swift code: WBKPPLPP

Bank Zachodni WBK

Title: “1233 Help for Ryszard Dziadek”

 

Aby przekazać 1% podatku dla Ryszarda:

należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243

oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “1233 pomoc dla Ryszarda Dziadek”