Lekcje długowieczności od stulatków z całego świata w Akademii Seniora Swissmed.

Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora Swissmed, który odbędzie się w najbliższy czwartek 15 marca 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów, przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku porozmawiamy o aktywności osób starszych w kontekście długowieczności. Wykład poprowadzi fizjoterapeuta Marcin Zarzembłowski.

Są na świecie miejsca, w których ludzie dożywają 100 lat i więcej. Demografowie nazywają je błękitnymi strefami. Mieszkańcy tych miejsc nawet w tak sędziwym wieku zazwyczaj są samodzielni i nie potrzebują szczególnej opieki. Rano wstają uśmiechnięci, przez część dnia wykonują różne aktywności fizyczne, a także prowadzą bogate życie towarzyskie.

Co należy zmienić w swoim życiu i czy koniecznie trzeba przenieść się do tych miejsc, żeby zasmakować innego, dłuższego życia?

Podczas wykładu Akademii Seniora zaprezentujemy 9 lekcji długowieczności.

Okazuje się, ze każdy z nas ma możliwość stworzenia własnej błękitnej strefy, dlatego przedstawimy zbiór gotowych rad do wprowadzenia od zaraz – mówi fizjoterapeuta Marcin Zarzembłowski.

W czasie spotkania poznamy życiorysy bardzo ciekawych stulatków z całego świata. Dowiemy się czym jest błękitna strefa a także przyglądniemy się mieszkańcom tych stref, m.in. na Okinawie, Sycylii, w Argentynie czy Stanach Zjednoczonych.

Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora wspólnie zastanowimy się jak stworzyć własną błękitna strefę. Poznamy sposoby zmobilizowania się do aktywności fizycznej. Wszystko po to, by po raz kolejny przekona się, że zdrowie leży w naszych rękach i zależy od naszych małych wyborów.

Więcej informacji : TUTAJ!

Zaprasza i poleca :Pozytywny Portal www.Pomorzanie.info @StudentTrojmiasto