„Medionalia” – konferencja dla dziennikarzy studenckich

„Medionalia” – konferencja dla dziennikarzy studenckich współorganizowana przez Uniwersytet Gdański w dniach 24-26 marca 2017.

MEDIONALIA to warsztaty dziennikarskie i seminaria dla studentów zaangażowanych w mediach oraz inspirujące spotkanie dla odbiorców mediów organizowane już po raz siódmy. Konferencja odbędzie się na terenie Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego oraz w Bibliotece pod Żółwiem. Wstęp wolny. Na niektóre wydarzenia obowiązują zapisy. Serdecznie zapraszamy!

Miejsce:

Biblioteka pod Żółwiem, Gdańsk, ul. Świętego Ducha 111/113

Politechnika Gdańska, Gdańsk, ul. Narutowicza 11/12

Uniwersytet Gdański, Bałtycki Kampus UG w Gdańsku-Oliwie, Wydział Nauk Społecznych, ul. Bażyńskiego 4

Informacje od organizatorów:

Chaos medialny, który nas otacza nie sprzyja ani pracy w mediach, ani uzyskiwaniu rzetelnej informacji. A mówi się, że będzie tylko gorzej. My chcemy działać wbrew tym tendencjom! Medionalia 2017 to konferencja dla tych, którzy rozpoczynają pracę w mediach i tych, którzy są ich odbiorcami. Chcemy pokazywać, że uczciwe dziennikarstwo jest możliwe i dziś, oraz uczyć, jak z natłoku informacji wybierać te sprawdzone.

Medionalia to konferencja dla dziennikarzy studenckich, która po raz pierwszy została zorganizowana w 2010 roku. Pomysłodawcą i organizatorem konferencji jesteśmy my – Magazyn Studencki „płyń Pod Prąd” ze swoją Redaktor Naczelną Katarzyną Michałowską. Pomysł na Medionalia był prosty – mieliśmy potrzebę uczyć się od bardziej doświadczonych, więc zaprosiliśmy ich do siebie! W tym roku konferencja odbędzie się po raz siódmy. Pomysł ewaluuje, cieszy się dużym zainteresowaniem oraz zbiera dobre opinie. Nawet nasi prelegenci chcą do nas co roku wracać. I chociaż pierwsza idea Medionaliów dotyczyła potrzeb studenckich redakcji, dziś nasze ambicje sięgają znacznie wyżej – chcemy mieć wpływ na kreowanie rynku medialnego w naszym regionie i całym kraju.

Więcej informacji i program konferencji : tutaj.

Zaprasza Pozytywny Portal : StudentTrójmiasto.pl