Mistrzostwa Europy w piłce nożnej UEFA EURO U21 w Polsce

FINAŁY MISTRZOSTW EUROPY UEFA EURO U21 POLSKA 2017

W turnieju, który odbędzie się na stadionach w Polsce, weźmie udział 12 drużyn. Obok 11 ekip, które przeszły eliminacje, w mistrzostwach zagra też gospodarz, czyli reprezentacja Polski. Ekipy zostały podzielone na trzy grupy, a każda grupa liczy będzie cztery zespoły. Do fazy pucharowej turnieju, czyli w tym przypadku półfinałów, awansują 3 zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca. Finał mistrzostw Europy UEFA EURO U21 odbędzie się 30 czerwca 2017 roku w Krakowie na stadionie przy ulicy Kałuży 1.

Do półfinałów awansują trzej zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna spośród tych, które zajęły drugie miejsce. W przypadku ekip, które zajmą w swoich grupach drugie miejsce, o awansie do półfinału UEFA EURO U21 Polska 2017 decydować będą kolejno: punkty, różnica goli strzelonych i straconych, liczba goli strzelonych, zestawienie Fair Play, pozycja w rankingu UEFA Under-21.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek UEFA EURO U21 pary półfinałowe zostaną utworzone według poniższego klucza:
PÓŁFINAŁ 1: zwycięzca A vs druga drużyna B/C lub zwycięzca C
PÓŁFINAŁ 2: zwycięzca B vs druga drużyna A lub zwycięzca C

WAŻNE!
Turniejowa drabinka nie determinuje, która z powyższych par rozegra swój półfinał w Tychach, a która w Krakowie.

Decyzja odnośnie lokalizacji tych meczów zostanie podjęta przez UEFA po zakończeniu fazy grupowej, gdy będzie znany pełen skład półfinałów tj. 24 czerwca 2017 roku w godzinach wieczornych.

ZASADY TURNIEJU – zasady awansu do półfinału UEFA EURO U21 Polska 2017 (fragment regulaminu):

18.01 Jeśli dwie lub więcej drużyn w tej samej grupie ma taką samą ilość punktów po ukończeniu fazy grupowej finałów, obowiązują następujące kryteria, w takim porządku by móc ustalić rankingi:
a. wyższa ilość punktów zdobyta w meczach fazy grupowej rozegranych pomiędzy zespołami o których mowa;
b. lepsza różnica bramkowa po meczach fazy grupowej rozegranych pomiędzy zespołami o których mowa;
c. większa ilość zdobytych goli w meczach fazy grupowej rozegranych pomiędzy zespołami o których mowa;
d. jeśli po zastosowaniu kryteriów od A) do C), zespoły wciąż plasują się na równi w rankingu, kryteria od A) do C) są ponownie aplikowane wyłącznie do meczów grupowych pomiędzy zespołami o których mowa, by określić ich finalny ranking. Jeśli ta procedura nie prowadzi do decyzji, aplikowane są kryteria od e) do h);
e. lepsza różnica bramkowa we wszystkich meczach grupowych;
f. większa ilość zdobytych goli we wszystkich meczach grupowych;
g. mniejsza ilość punktów dyscyplinarnych ogółem, opartych wyłącznie na żółtych i czerwonych kartkach uzyskanych w wszystkich meczach fazy grupowej (czerwona kartka = 3 punkty, żółta kartka = 1 punkt, usunięcie z boiska za dwie żółte kartki w jednym meczu = 3 punkty)
h. Pozycja w Rankingu współczynników UEFA Under-21 National Team do ostatecznego wyboru.

18.02 Jeśli dwa zespoły mają tę samą ilość punktów oraz tę samą ilość goli zdobytych i straconych oraz zagrały swoje ostatnie mecze grupowe między sobą i wciąż są na równi po skończonym meczu, ich ostateczny ranking jest określany przez rzuty karne (patrz paragraf od 19.03 do 19.05), mając na uwadze że żaden z innych zespołów w grupie nie ma tej samej ilości punktów po ukończeniu wszystkich meczów fazy grupowej. w przypadku gdy więcej niż dwa zespoły mają taką samą ilość punktów, obowiązują kryteria podane w paragrafie 18.01.

18.03 Najlepszy zdobywca drugiego miejsca jest określany na podstawie wymienionych poniżej kryteriów w następującej kolejności by określić go do meczów finałowych:
a. ilość zdobytych punktów;
b. lepsza różnica bramkowa;
c. większa ilość zdobytych goli;
d. mniejsza ilość punktów dyscyplinarnych ogółem, opartych wyłącznie na żółtych i czerwonych kartkach uzyskanych w wszystkich meczach fazy grupowej (czerwona kartka = 3 punkty, żółta kartka = 1 punkt, usunięcie z boiska za dwie żółte kartki w jednym meczu = 3 punkty)
e. pozycja w Rankingu współczynników UEFA Under-21 National Team do ostatecznego wyboru.

Terminarz znajdziecie : TUTAJ.

PUCHAR

Zaprojektowany przez utalentowanych weneckich rzemieślników z wyspy Murano, Puchar Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 ma 60 centymetrów wysokości. Szklany kielich wykończony jest elementami z mosiądzu, niklu i 24-karatowego złota.

Oryginalne trofeum prezentowane jest wyłącznie podczas oficjalnej ceremonii dekoracji zwycięzców tuż po finałowym meczu turnieju. Później, aż do następnych rozgrywek spoczywa w sejfie UEFA. Zwycięski związek otrzymuje natomiast replikę pucharu wykonaną w skali 1:1.

Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku ufundował dwuosobowe bilety na sobotnie spotkanie Hiszpania – Macedonia ( sobota, 17 czerwca 2017 o godz. 20.45 na STADIONIE GDYNIA ). Tradycyjnie prosimy o e-maile na adres : studenttrojmiasto68@wp.pl dokładnie o 21.00 dzisiaj i jutro ( czyli 13.06 i 14.06.2017 – wygrywa osoba która wyśle wiadomość dokładnie lub najbliżej wskazanej godziny ) prosimy :

  • polubić nasz FANPAGE ( jeżeli jeszcze tego nie zrobiono )
  • wysłać dokładnie o godz. 21.00 e-maila z podaniem imienia i nazwiska na podany adres w temacie : HISZPANIA – MACEDONIA
  • trzymać kciuki za POLAKÓW !

Kibicuje Pozytywny Portal StudentTrojmiasto.pl