Najnowszy, bardzo ciekawy „Poznaj Świat”!

Najnowszy numer miesięcznika podróżniczo-geograficznego „Poznaj Świat” przeniesie nas między innymi do Senegalu i Kolumbii, czyli naszych przeciwników z grupy w Mistrzostwach Świat w Rosji. Na zdjęciach zobaczycie jakie to „potęgi” gospodarcze i sportowe… Inne ciekawe artykuły to informacje i zdjęcia z : Kuby, Gruzji, Malediwów, Grecji, również  Etiopia, Szkocja, Turcja i oczywiście Polska.

„Bestia z gór” autor Radosław Kożuszek – jeden z najciekawszych artykułów, który zachęca do przeczytania całego numeru : 7/2018 „Poznaj Świat” :

„Na pierwszy rzut oka wygląda jak postać z horroru lub kosmiczny obcy, który nawiedził Ziemię. Ma przenikliwy wzrok, wampirze kły, psią twarz, lwią grzywę i gołą, krwistoczerwoną pierś. Mimo przerażającego wyglądu jest towarzyską wegetarianką, która wolne chwile spędza na… „plotkowaniu”. Aby spojrzeć w oczy bestii, musimy odwiedzić Etiopię lub Erytreę. Dżelady brunatne (Theropithecus gelada), kiedyś łączone z makakami lub pawianami, dziś są jedynym przedstawicielem rodzaju Theropithecus. Z języka greckiego słowo ther oznacza bestię, a pithecus – małpę. W rzeczy samej wygląd dżelady wprowadza w konsternację. Sporej wielkości małpa z długim, zakończonym pędzlem ogonem, przerażającą twarzą i gołą, czerwoną piersią może budzić mieszane uczucia. Przed chłodem chroni dżelady…”

Polecamy i zapraszamy do lektury, może warto pomyśleć o prenumeracie lub wersji cyfrowej – więcej o miesięczniku „Poznaj Świat” : TUTAJ!