Nowoczesne zaopatrzenie ortopedyczne – wykład w Akademii Seniora Swissmed!

Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora Swissmed, który odbędzie się w czwartek, 24 maja 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Aktywnego Seniora, przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku porozmawiamy o nowoczesnym podejściu do zaopatrzenia ortopedycznego. Wykład poprowadzi lekarz rehabilitacji medycznej, dr Marian Romanowski.

86 procent ludzi ma płaskostopie nabyte. 93 procent ma różnice długości kończyn dolnych.

Każda osoba z płaskostopiem bądź różnicą długości nóg odczuwa, bądź będzie odczuwać bóle kolan i część z nich trafi na artroskopię lub inne leczenie operacyjne.

– Skoro nauczyliśmy się nosić okulary, żeby skorygować wadę wzroku, to naprawmy również wady stóp i nóg, żeby uniknąć poważnych powikłań i operacji ortopedycznych – zachęca dr Marian Romanowski.

Warto potraktować odpowiednio dobrane wkładki, jako profilaktykę w chorobach narządu ruchu. A jak wiadomo profilaktyka jest najtańsza, wiec warto rozważyć takie rozwiązanie.

90 procent haluksów powodowanych jest płaskostopiem. Wszystkie wymiany stawów biodrowych u osób, które nie miały poważnego wypadku, wynikają z różnicy długości nóg.

Podczas wykładu opowiemy m.in. o powikłaniach związanych z płaskostopiem a także asymetrią budowy ciała.

Kontakt i więcej informacji znajdziecie : TUTAJ!

Zaprasza i poleca : Pozytywny Portal www.Pomorzanie.info  @StudentTrojmiasto