Piknik Charytatywny dla Jasia Bohatera w Baninie

Piknik Charytatywny dla Jasia Bohatera. 7 września rodzice chłopca zapraszają do Banina na wyjątkową imprezę.

Turniej Rodzinny, licytacje, spotkania z pisarzami, pokazy iluzji, koncerty i masa atrakcji dla rodzin. To wszystko w jednym celu – zebrania funduszy dla Jasia i pomocy mu w walce o zdrowie i samodzielność.

Jaś Bohater to mały – Wielki Chłopiec, którego wola i determinacja życia jest większa niż cała dotychczas rozwinięta medycyna. Każdego dnia zaskakuje dorosłych – zarówno swoich rodziców, jak i lekarzy. Zaczął od tego, że przeżył 23 minuty reanimacji, mimo tego, że lekarze nie dali mu nawet 1% szans. Pierwsze 2 miesiące życia spędził na OIOMie i w hospicjum, niedługo skończy dwa lata i każdego dnia osiąga nowe postępy.

Rodzice robią dla niego wszystko, co tylko mogą – był już raz na leczeniu komórkami macierzystymi w Bangkoku, będąc najmłodszym z Polski i drugim najmłodszym na świecie dzieckiem leczonym tą metodą. Za miesiąc wylatuje kolejny raz na 8 przeszczepów komórek i miesiąc rehabilitacji. Każdego dnia zabierają syna na rehabilitację, Jaś wymaga nieustannych ćwiczeń, aby jego ciała nie deformowała spastyka i wzmożone napięcie mięśniowe. Fatalne skutki porodu oraz długa reanimacja spowodowały wiele nieodwracalnych zmian w głowie chłopca, jednak dzięki intensywnej rehabilitacji jest możliwe przywrócenie wielu funkcji. Jaś 14 września kończy 2 latka – zmaga się MPD oraz padaczką, nie siedzi, nie chodzi, nie mówi, ale uśmiecha się do swoich rodziców i pokazuje, że ciężka praca i silna wola przynosi rezultaty. Do pracy z Jasiem niezbędnych jest wiele sprzętów rehabilitacyjnych – najpilniejszy z nich to specjalistyczny wózek oraz pionizator dynamiczny. Przez wzmożone napięcie i prężenia Jasiowi zaczął się krzywić kręgosłup – potrzebna jest dobra stabilizacja oraz regularne odwodzenie mięśni, aby nie zrobiły się przykurcze.

Dlatego, aby zdobyć fundusze na pomoc Jasiowi jego rodzice organizują piknik. Uczestników czeka wiele atrakcji i masa dobrej zabawy. Na najmłodszych i dorosłych uczestników czekają dmuchańce, zjeżdżalnie, zajęcia z pierwszej pomocy, fotobudka, malowanie twarzy, escaperoom, segway, analizy dietetyczne, zajęcia manualne – tworzenie przypinek oraz lampionów, kiermasz książki, kiermasz ciast, pyszna gastronomia, lody, licytacje oraz loteria, w której do wylicytowania będzie m.in. piłka z podpisami piłkarzy Lechii Gdańsk, koszulka z podpisami koszykarzy Trefla Sopot czy voucher na skok w tandemie

Środki zebrane podczas pikniku w 100% przekazane zostaną na konto Jasia w fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, której Jaś jest członkiem.

Profil Jasia na Facebooku, gdzie można śledzić jego losy na bieżąco: https://www.facebook.com/JasBohater/

Zbiórka na siepomaga – https://www.siepomaga.pl/jasbisztyg

Sobota, 7 września, boisko sportowe przy szkole podstawowej w Baninie, w godzinach 12:00-19:00.

Program:

12:00 Rozpoczęcie pikniku turniejem rodzinnym

12:30 Występ cyrkowej grupy MOSAIC

13:15 Występ wokalny zespołu Blue Eyes

14:00 Polscy Pisarze dla Jasia Bohatera – spotkanie autorskie

15:15 Zajęcia z tańca współczesnego i baletu dla dzieci – Studio S7

16:00 Występ zespołu Bernarda Dornowskiego ex Czerwone Gitary

17:00 Pokaz iluzji – Mariusz Czajka

18:00 Wstęp wokalny Adrianny Latarskiej

Zaprasza Pozytywny Portal www.Pomorzanie.info Informacje również na fanpageu @Pomorzanie.info @StudentTrojmiasto

Autor : Zibi