Sobotnie i niedzielne propozycje z Pomorza.

Tradycyjnie zachęcamy do rodzinnych spacerów, a dopiero potem kino, teatr, mecz, narty, łyżwy czy…defilada.

W sobotę i niedziele na stoku Wieżyca w Ośrodku Narciarski „Koszałkowo” zawody narciarskie o Puchar Wieżycy. Szczegóły i kamerki ze stoku tutaj.

W kinach 2 premiery : „POKOT” Agnieszki Holland oraz „PLANETARIUM” Rebecca Zlotowski.

W Hali „Gdynia” o godz. 19.00 koncert o doświadczeniach emigracji, który powstał na specjalne zamówienie Muzeum Emigracji w Gdyni pt. „Emigry. Symfonia bez końca”.  Wykonanie: dyrygent Wojciech Rajski, Orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego. Opis tutaj.

W sobotę 25.02 o godz. 18.00 w Starogardzkim Centrum Kultury premiera spektaklu Teatru Medium „Dom Bernardy Alba” Opis tutaj.

Centrum Wystawienniczo – Regionalne Dolnej Wisły Tczew, ul. 30 Stycznia/4 – wystawa „20 lat wolności. Tczew 1920-1939”. Informacje tutaj.

Filharmonia Kaszubska w Wejherowie zaprasza na „Biesiadę Literacką – Ewy Kasprzak” w sobotę o godz. 19.00 – szczegóły tutaj.

Sobota – niedziela „Wystawa akordeonów” w Muzeum Akordeonu Kościerzyna, ul. Rynek/9

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza na sztukę pt. „Lot nad kukułczym gniazdem” w reżyserii Krzysztofa Babickiego w sobotę o godz. 19.00 oraz w niedziele o godz. 17.00 – opis sztuki oraz repertuar tutaj.

 

W niedzielę 26 lutego pamiętajcie o III Krajowej Defiladzie Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, program znajdziecie tutaj.

Dla dzieci „TEATR MINIATURA” przygotował spektakl ” Tramwaje”, którego premiera odbędzie się w niedzielę o godz. 17.00 -repertuar znajdziecie tutaj.

W niedzielę o godz. 12.00-16.00 na stadionie 1000 – lecia im. „Kazimierza Deyny ” Starogard Gdański, ul. Olimpijczyków Starogardzkich/1 odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym. Informacje tutaj.

Wystaw „Pszczelarstwo Pomorskie” Kamienica Mieszczańska w Pucku, ul. Pl. Wolności/28

 

Poleca www.studenttrojmiasto.pl