Rośliny miododajne i dzikie pszczoły – wykład w Akademii Seniora Swissmed

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów zaprasza w czwartek 6 kwietnia 2017 o godz. 11.00 na spotkanie z cyklu Akademia Seniora Swissmed.
Wykład pt. : „Rośliny miododajne i dzikie pszczoły. Zdrowie, ekologia. Jak dbać o zdrowie w zgodzie z przyrodą?” poprowadzi specjalista, hodowca roślin miododajnych, miłośnik pszczół i trzmieli Jan Dąbrowski.

Każdy z nas lubi jeść miód. Nie byłoby tego wspaniałego nektaru, gdyby nie pracowitość pszczół i trzmieli. Każdy z nas w przydomowej spiżarni ma miód, propolis, wosk a może mleczko pszczele. To wszystko efekt pracy pszczół, ale tak naprawdę tylko dodatkowy. Najważniejszą pracą, jaką dla człowieka i całego ekosystemu wykonuje pszczoła, jest zapylanie roślin. Owady te są najważniejszą ekonomicznie grupą zapylaczy na świecie, od której zależy aż ⅓ światowej produkcji żywności.

– W Polsce występuje 470 gatunków pszczół. Z tej liczby tylko pszczoła miodna jest przedmiotem opieki ze strony pszczelarzy. Pozostałe gatunki są w coraz trudniejszej sytuacji z braku pożywienia i miejsc do gniazdowania – mówi specjalista, hodowca roślin miododajnych, Jan Dąbrowski .

Dobrym  i łatwym sposobem pomocy dzikim pszczołom jest uprawa kwiatów w ogrodach przydomowych. W tym celu niezbędne jest propagowanie sposobów ochrony tych pszczół w naszym najbliższym otoczeniu czyli w ogrodach. Na najbliższym wykładzie porozmawiamy o zdrowiu, ekologii i o tym, jak dbać o zdrowie w zgodzie z przyrodą?

UWAGA: Osoby lub grupy zainteresowane transmisją online z wykładu Akademii Seniora mogą kontaktować się bezpośrednio z Centrum Aktywnego Seniora Swissmed.

Przypominamy!

       Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed przy ul. Wileńskiej 44, od 2014 roku realizuje spotkania dla Seniorów z całego Pomorza. Od początku istnienia przygotowaliśmy m.in. kilkaset wykładów, konferencji i spotkań o charakterze teoretyczno-praktycznym. Wykłady, które proponujemy od nowego sezonu 2016/2017 mają charakter otwarty. Skierowane są zarówno do osób starszych, a także do opiekunów i ich rodzin. Podczas spotkania prezentujemy aktualną wiedzę z zakresu medycyny, profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Podczas wykładu jest czas na dyskusję, pytania i rozmowy indywidualne po wykładzie. 

Przy Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów działa stowarzyszenie „Klub Inicjatyw Seniora”.  Członkowie stowarzyszenia uczestniczą i korzystają z wszelkich udogodnień i wsparcia naszego Zespołu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed

Gdańsk, Wileńska 44.

tel. 58 524 15 03/04

Zaprasza Portal StudentTrójmiasto.pl