Sopocka Szkoła Wyższa odpowiada na oczekiwania rynku pracy

Trójmiejski rynek pracy potrzebuje finansistów i księgowych stąd oferta Sopockiej Szkoły Wyższej  przygotowującej pracowników dla trójmiejskich firm międzynarodowych.

Z uwagi na fakt, iż od kilku lat Trójmiasto utrzymuje się w czołówce najatrakcyjniejszych lokalizacji w Polsce dla branży BPO/SSC/IT,  bardzo dużym zainteresowaniem w Sopockiej Szkole Wyższej cieszy się kierunek Finanse i Rachunkowość (studia I i II stopnia)  oraz Finanse i Rachunkowość według standardów ACCA (studia II stopnia i studia podyplomowe). Sopocka Szkoła Wyższa jako jedna z nielicznych Uczelni posiada akredytację ACCA. Uprawnienia zawodowe ACCA to jedne z najbardziej prestiżowych  kwalifikacji zawodowych z zakresu finansów i rachunkowości, doceniane przez pracodawców na całym świecie. Studenci Sopockiej Szkoły Wyższej na kierunku finanse i rachunkowość według standardów ACCA już teraz są rozchwytywani przez trójmiejskie Centra BPO/SSC/IT.

Studia I stopnia na kierunku finanse i rachunkowość dają możliwość zaliczenia modułów F1-F3 i po zaliczeniu on – line modułu etycznego, bez dodatkowych egzaminów, uzyskania kwalifikacji ACCA – Diploma in Accounting and Business.

Bardzo ścisła współpraca SSW z biznesem zaowocowała powstaniem BPO Education Center Sopockiej Szkoły Wyższej, której biuro mieści się w samej Olivia Business Centre. Uczelnia współpracuje m.in. z firmami takimi jak: Bayer, Thyseenkrupp, DNV, Arla, Kemira.

Profesjonalne szkolenia z branży finansowej warte 3500 zł zupełnie za darmo dla studentów SSW !

Zostając studentem SSW kierunku Finanse i Rachunkowość studenci mają możliwość wzięcia bezpłatnego udziału w prestiżowym  144 godzinnym kursie na poziomie menedżerskim – Global Business Services Qualification. Tylko dla studentów SSW koszt kursu  to  O zł. Rzeczywista wartość kursu to aż 3500 zł! Kurs kończy się certyfikatem. Studiując w SSW, studenci mają ogromne szanse na podniesienie kompetencji do najwyższego poziomu  i bycie konkurencyjnymi na rynku pracy.

Sopocka Szkoła Wyższa wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawców, oprócz dodatkowych certyfikowanych kursów i szkoleń,  zaoferowała studentom studiów II stopnia finanse i rachunkowość podniesienie kompetencji językowych  w ramach programu studiów. Od roku akademickiego 2018/2019 studenci studiów II stopnia będą mieli zwiększona liczbę godzin nauki języka obcego. To wyjątkowa okazja dla osób pragnących podnieść swoje kompetencje językowe i pracować w międzynarodowym otoczeniu biznesowym.

Sopocka Szkoła Wyższa oferuje studentom możliwość wzięcia udziału w licznych kursach i szkoleniach finansowanych w całości przez Unię Europejską. W sumie studenci maja do wyboru kilkadziesiąt kursów m.in.: Kurs użytkowania programu MICROSOFT DYNAMICS – Zarządzanie relacjami z klientem (CRM), Szkolenie z grafiki użytkowej (ADOBE), Szkolenie z modelowania 3D i wizualizacji (SKETCH UP), Specjalistyczne kursy języka obcego (angielski i niemiecki) itp. Każdy student może wykorzystać kwotę do 15 tyś. zł na wybrane kursy i szkolenia.

Przy Sopockiej Szkole Wyższej działa również Konwent Pracodawców wspierający Uczelnię w tworzeniu programów studiów spełniających wymogi dzisiejszych pracodawców oraz zapewnieniu praktyk i staży dla studentów oraz absolwentów. To głos doradczy praktyków biznesu, który współtworząc programy studiów sprawia, że absolwent uczelni jest przygotowany do tego, aby sprostać wymagającemu rynkowi pracy. W skład Konwentu wchodzą przedstawiciele największych firm Pomorza m.in.  Agencji Rozwoju Pomorza, Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A, Pracodawców Pomorza, CUW Energa S.A, Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, HK Finance Sp. z o.o, Grupy LOTOS S.A i wielu innych.

Drugim kierunkiem, cieszącym się popularnością w Sopockiej Szkole Wyższej jest kierunek  Business & Languages. B&L to międzynarodowa ścieżka edukacyjna  o profilu praktycznym, łącząca w sobie naukę dwóch języków obcych z wybraną specjalizacją biznesową. Studia te skierowane są do osób, które pragną zdobyć wiedzę i kompetencje niezbędne  w prowadzeniu biznesu na rynkach globalnych lub do pracy w organizacjach międzynarodowych. Ostatni semestr studiów realizowany jest w firmach z branży  zgodnej z wybraną przez studenta specjalizacją (tzw. gwarantowana praktyka).

W ramach kierunku Business & Languages oferowane są specjalności:  rachunkowość korporacyjna, zarządzanie zasobami ludzkimi, international business oraz zarządzanie turystyką.

Zarządzanie i inżynieria produkcji to z kolei nowoczesny, interdyscyplinarny, popularny w świecie kierunek menedżerski. Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji są odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku, który poszukuje inżynierów, a zwłaszcza inżynierów z przygotowaniem menedżerskim. SSW w ramach kierunku oferuje specjalności: budownictwo, projektowanie systemów IT, elektroenergetyka, logistyka. 

Sopocka Szkoła Wyższa jako jedyna uczelnia niepubliczna na Pomorzu kształci na kierunku Architektura (dawniej Architektura i Urbanistyka – studia I i II stopnia), Architektura Krajobrazu, Architekturę Wnętrz (studia I stopnia i studia podyplomowe).

Owocna współpraca Sopockiej Szkoły Wyższej z biznesem jest szeroko doceniana przez Pracodawców Pomorza a Rektor Sopockiej Szkoły Wyższej prof. dr hab. Teresa Martyniuk nagrodzona została Złotym Medalem Pracodawców.

Więcej informacji o SSW znajdziecie : TUTAJ!