SOPOT piękny i romantyczny!

Pierwsze wzmianki o Sopocie pojawiły się już w XIII wieku, jeszcze jako mała rybacka osada, Mściwoj II przekazał Sopot cystersom oliwskim, którzy zarządzali tymi terenami przez prawie 500lat. Jednak na terenie dzisiejszego miasta już między VII – XI wiekiem istniało wczesnośredniowieczne grodzisko, zachowane elementy możemy zobaczyć w skansenie archeologicznym przy ul. Haffnera.

Obecnie Sopot to miasto znane w całej Europie, a liczne koncerty, zawody sportowe i kulturalne, konferencje, sprawiły, że Sopot jest cenną marką i magnesem przyciągającym biznes, sportowców ale przede wszystkim turystów. Sezon w Sopocie trwa cały rok, oczywiście najwięcej gości jest w sezonie letnim jednak każda pora roku ma w tym miejscu swój urok. Na zdjęciach zobaczycie wiele bardzo charakterystycznych miejsc, z których Sopot jest tak znany : oczywiście MOLO i MONCIAK od zawsze, teraz doszła jeszcze nowoczesna hala sportowa na granicy z Gdańskiem i wreszcie nowy dworzec kolejowy połączony z galerią handlową. Popularność kurortu pomogła inwestorom w podjęciu decyzji o budowie nowych hoteli i pensjonatów, developerzy nie muszą reklamować swoich nowych mieszkań, wystarczy magiczne słowo: SOPOT – i znajdują się chętni nie tylko z Polski, ale również z zagranicy! Ceny domów i mieszkań należą do najwyższych w kraju, jednak magia miasta pomaga w podjęciu decyzji. Rodzinne spacery, randki, kluby i restauracje, plaża – dla każdego.

Zapraszamy do Sopotu, tu każdy znajdzie coś dla siebie – na zdjęciach część Sopotu, resztę miasta trzeba zobaczyć na żywo! Poleca www.pomorzanie.info

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”14″ gal_title=”SOPOT 1″]