Spływ kajakowy rzeką Wdą – wyprawa dla całych rodzin!

Pomysł na aktywny wypoczynek, poznanie Pomorza i spędzenie czasu w gronie znajomych lub rodziny do z pewnością spływy kajakowe. Skorzystaliśmy z oferty Fabryki Imprezy i ruszyliśmy rzeką Wdą… Całość załatwiliśmy telefonicznie. Zbiórka w wyznaczonym miejscu, transport ludzi i sprzętu, przydział kajaków i ruszamy na całodzienną przygodę.

Długość rzeki Wdy wynosi 198 km, a powierzchnia dorzecza 2325 km². Źródło znajduje się na Równinie Charzykowskiej gdzie wypływa z jeziora Krążno w pobliżu wsi Osława Dąbrowa koło Bytowa. Przepływa przez tzw. kaszubską wielką wodę (jeziora Wdzydze, Gołuń, Radolne, Słupinko i Jelenie). Następnie płynie przez Bory Tucholskie. Spływ kajakowy Wdą może zakończyć się u ujścia do Wisły w okolicach Świecia.

Wda jest rzeką niezwykle zróżnicowaną (od górskiego potoku do szerokiej, wolno płynącej rzeki). Poza tym zakola, często wysokie a miejscami urwiste, bardzo zalesione brzegi oraz przełomy sprawiają, że jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych i malowniczych w kraju szlaków dla osób chcących wziąć udział w spływach kajakowych. Dno rzeki jest piaszczyste, z licznie występującymi głazami narzutowymi w korycie.

Miejscami jeszcze dzika rzeka, przeszkody do pokonania, ale świetna zabawa i sporo ruchu. Po kilku godzinach dotarliśmy do wyznaczonego punktu, zostawiliśmy kajaki i spacerkiem udaliśmy się do przygotowanego przez organizatora miejsca gdzie już czekał grill i zastawiony stół z różnymi przysmakami kuchni prosto z Kociewia…

Świetny dzień, wymarzona pogoda, super organizacja! Taki spływ może trwać dłużej, ale to już kwestia wyboru. Poleca i zaprasza Pozytywny Portal www.Pomorzanie.info

Więcej informacji, zdjęcia i kontakt do organizatora : TUTAJ!