SULMIN na sportowo

Sulmin piękne miejsce do mieszkania

Sulmin to wieś kaszubska, położona w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Żukowo na turystycznym Szlaku Kartuskim.

Wieś posiada połączenie autobusowe z Kartuzami przez Żukowo. W miejscowości znajduje się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej. Sulmin bezpośrednio graniczy z Gdańskiem, wokół tylko lasy i natura, dzikie zwierzęta, hodowle koni, cisza i spokój.

Sulmin to również Klub Sportowy SULMIN, a trening w takim otoczeniu to przyjemność i relaks, takie doładowanie akumulatorów po pracy i odstresowanie po szkole.

Klub sportowy powstał w 2005 roku, Prezesem KS SULMIN jest Pani Gabriela Wenta. Od powstania 16 lat temu, klub przyciągnął do siebie bardzo wielu młodych ludzi z Sulmina i okolic. Również mieszkańcy Gdańska chętnie zaczęli tu trenować za namową trenera Zygmunta Ignacka.

Niestety piłkarsko nigdy nie udało się przebić do wyższej ligi (zespół grał tylko w B lub A klasie). Ten rok również nie był szczęśliwy dla Sulmina, nie udało się utrzymać w A klasie i prawdopodobnie w przyszłym sezonie czeka walka w najniższej klasie rozgrywkowej.

SULMIN w 2021 roku

Wielka szkoda, że tak się stało – był plan, że w tym roku utrzymanie, a przyszłym sezonie walka o V ligę… Niestety, nie udało się odrobić strat z pierwszej rundy, a runda wiosenna to o jedno zwycięstwo za mało.

Było kilka spotkań przegranych na własne życzenie, dobra gra do 60-70 minuty, a potem brak koncentracji. Głupie faule, czerwone kartki, gra w osłabieniu lub rzuty karne po faulach na skraju pola karnego…

Zawodnicy Sulmina swoje najlepsze mecze rozgrywali z zespołami z czołówki np. Amator Kiełpino, Osiczanka Osice, KS Mściszewice czy Gedania Gdańsk. Może była lepsza motywacja i zaangażowanie w tych meczach, gorzej było z teoretycznie słabszymi.

Trenerem zespołu jest Zbigniew Braun, a II trenerem jest jeszcze grający Mariusz „Maniek” Klimkiewicz. Trenerzy tylko w pierwszej kolejce mogli skorzystać z optymalnego, najlepszego składu, potem każdy mecz to już absencja od 4 do nawet 8 zawodników z pierwszego składu…

Były cztery poważne, długotrwałe kontuzje, kartki i najgorsze dla trenerów tzw. ważne sprawy czyli np. wyjazd, urlop, imprezy rodzinne i tym podobne wydarzenia.

Trenerzy

Wracając do trenerów, to byli zawodnicy Gedanii Gdańsk, gdzie wspólnie wywalczyli awans „Gedy” do 3 ligi, a to jeszcze przed reorganizacją rozgrywek (czyli obecna II liga).

„Maniek” Klimkiewicz jeszcze w sparingach przed rundą wiosenną doznał kontuzji i był gotowy dopiero na dwa ostatnie mecze ligowe. Co ważne wygrane mecze, a z mocnym zespołem KS Mściszewice zdobył gola głową! w wieku 56 lat!!!

Ta drużyna ma spory potencjał sportowy i jest nadzieja, że po spadku to wszystko się nie rozsypie, a praca na treningach zaowocuje w przyszłości.

Kilku zawodników zrobiło wielki postęp, z rezerwowych stali się podstawowymi, grają z meczu na mecz lepiej i skuteczniej.

Jeżeli są osoby, które chcą spróbować swoje umiejętności piłkarskie w Sulminie mogą w każdej chwili dołączyć do zespołu. Do Sulmina można dojechać autobusem miejskim ( rozkład jazdy znajdziecie na : ZTM Gdańsk ), numer 174 z przystanku Gdańsk – Siedlce.

Informacje i kontakt na : KS SULMIN kontakt

Kadra zespołu KS SULMIN:

Mateusz Kołodziejczak ( bramkarz), Oskar Piernicki (bramkarz i obrońca), Tomasz Barbarowicz (kapitan zespołu, obrońca), Dominik Wenta (obrońca), Mariusz Halman (obrońca), Leszek Hinz (obrońca), Piotr Kędzierski (obrońca), Arek Prochoń (obrońca), Paweł Chylak (obrońca), Łukasz Sadowski (obrońca), Kamil Klawikowski (obrońca/pomocnik), Mariusz Chojnacki (obrońca/pomocnik), Mariusz Klimkiewicz (obrońca/pomocnik), Oskar Zdolski (pomocnik), Kamil Czarnecki (pomocnik), Maciej Miąskowski (pomocnik), Kacper Wyszyński (pomocnik), Karol Majchrzak (pomocnik), Kacper Wenta (pomocnik/napastnik), Jacek Fularczyk (pomocnik/napastnik), Łukasz Arent (obrońca/napastnik), Alan Twardowski (napastnik), Wenta Seweryn (pomocnik), Arabski Kacper (pomocnik), Broszkiewicz Cyprian (pomocnik), Folerzyński Damian (obrońca), Klawa Michał (pomocnik), Osiński Mateusz (obrońca), Rogucki Szymon (pomocnik), Wietrzykowski Jacek (obrońca), Ignacek Zygmunt (pomocnik) oraz Zbigniew Braun (pomocnik).

W Sulminie gra wielu rodowitych mieszkańców (aż 7 w podstawowym składzie : Leszek Hinz, Łukasz Arent, Dominik i Kacper Wenta, Karol Majchrzak, Seweryn Wenta oraz Mariusz Halman).

Sportowa Gmina Żukowo

KS Sulmin to również sport dla dzieci i młodzieży. Regularne treningi, turnieje i wspólne wyjazdy organizowane przez klub przyciągają coraz więcej dziewczynek i chłopców z Sulmina i okolic.

Więcej informacji o zajęciach dla dzieci i młodzieży znajdziecie na : KS SULMIN

Tylu wychowanków to bardzo ważna sprawa dla lokalnej społeczności i ewentualnych sponsorów. A w tym roku udało się pozyskać sponsora, który na terenie Sulmina buduje osiedle domów czyli firma „DOM PROJEKTOWY” , może ta współpraca przyczyni się do lepszych wyników sportowych w przyszłości.

Nowi mieszkańcy to również szansa na rozwój Sulmina i większe zainteresowaniem sportem.

Klub Sportowy SULMIN przybliżył i opisał trener Zbigniew Braun.

Pozytywny Portal www.Pomorzanie.info zaprasza do Sulmina na mecze, spacery, a może również do zamieszkania w tym przepięknym miejscu!

SULMIN – to super miejsce do życia!

Autor: Zibi

Dodaj komentarz