Temat na święta : „Bark zamrożony” wykład w Akademii Seniora Swissmed!

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów zaprasza w czwartek 30 marca 2017 o godz. 11.00 na spotkanie z cyklu Akademia Seniora Swissmed.
Wykład pt.: „Bark zamrożony, czyli jak umyć okna i powiesić firanki przed świętami, gdy boli?” poprowadzi lekarz rehabilitacji medycznej dr Marian Romanowski, koordynator Rehabilitacji Swissmed PSM.

Bóle barku to jeden z dość powszechnych problemów zdrowotnych, z jakimi przychodzi nam się mierzyć w naszym życiu. Zamrożony bark oznacza powstanie stanu zapalnego torebki stawu ramienno-łopatkowego. Powoduje ból, sztywność, ograniczenie ruchomości w stawie.

W zasadzie można przyjąć, że każdego przynajmniej raz w życiu może dotknąć ten problem. Przyczyna tej choroby nie jest znana. Może się pojawić wtórnie w wyniku urazów, unieruchomienia lub przebytych operacji w tej okolicy – mówi dr Marian Romanowski, lekarz rehabilitacji medycznej.

Podczas wykładu Akademii Seniora Swissmed spróbujemy odpowiedzieć na pytanie jak powstają barki ograniczone czy barki zamrożone? Czy należy ograniczać aktywność, gdy pojawia się ból barku? Ile może trwać leczenie i jak jest współcześnie prowadzone?

Pewnie pojawi się jeszcze wiele dodatkowych pytań, na które będziemy szukali odpowiedzi, rzucając światło na kolejną, szeroką dziedzinę z pogranicza ortopedii, rehabilitacji i niekiedy neurologii.

UWAGA: Osoby lub grupy zainteresowane transmisją online z wykładu Akademii Seniora mogą kontaktować się bezpośrednio z Centrum Aktywnego Seniora Swissmed!

Przypominamy!

       Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed przy ul. Wileńskiej 44, od 2014 roku realizuje spotkania dla Seniorów z całego Pomorza. Od początku istnienia przygotowaliśmy m.in. kilkaset wykładów, konferencji i spotkań o charakterze teoretyczno-praktycznym. Wykłady, które proponujemy od nowego sezonu 2016/2017 mają charakter otwarty. Skierowane są zarówno do osób starszych, a także do opiekunów i ich rodzin. Podczas spotkania prezentujemy aktualną wiedzę z zakresu medycyny, profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Podczas wykładu jest czas na dyskusję, pytania i rozmowy indywidualne po wykładzie. 

Przy Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów działa stowarzyszenie „Klub Inicjatyw Seniora”.  Członkowie stowarzyszenia uczestniczą i korzystają z wszelkich udogodnień i wsparcia naszego Zespołu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed

Gdańsk, Wileńska 44.

 

Zaprasza i poleca Pozytywny Portal StudentTrójmiasto.pl