Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację ALMANAK 2017

Trójmiejskie Gry Parkowe na Orientację ALMANAK 2017

Miejsce 1: Góra Gradowa;  21 maja 2017 (niedziela), od godz. 9:30
Miejsce 2: Park Brzeźnieński 24 maja 2017 (środa), od godz. 16:00

Gry Parkowe w formie marszu lub biegu na orientację to imprezy rekreacyjno – sportowe w poszczególnych dzielnicach trójmiasta, które mają na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu, poznawanie ciekawych miejsc (głównie parków i terenów leśnych), wspólną zabawę na świeżym powietrzu oraz promowanie zawodów z mapą.

Co to jest bieg na orientację?

Uczestnik na starcie otrzymuję mapę terenu, na której kółkami zaznaczone są tzw. punkty kontrolne (PK). Trasę należy pokonywać w wyznaczonej kolejności. Na każdym PK znajduje się biało-czerwony „lampion” i specjalny perforator (dziurkacz). Obecność na PK trzeba potwierdzić na karcie startowej za pomocą perforatora. Każdy lampion na PK ma swój unikalny, dwucyfrowy numer. Wszystkie numery wraz z przypisaniem ich do poszczególnych PK znajdują się na opisie mapy, dzięki czemu uczestnik za każdym razem może zweryfikować, czy dotarł do właściwego PK.

Ważne jest też to, że nie trzeba biegać – cały dystans można pokonać marszem, dlatego zachęcamy do udziału również dzieci i całe rodziny.

Najbliższe zawody odbędą się już 21 maja 2017 tradycyjnie od godz. 9:30 na które zapraszamy wspólnie z Radą Dzielnicy Siedlce oraz Centrum Hewelianum. Tym razem zagościmy u podnóża i na szczycie Góry Gradowej w Gdańsku.

24 maja, w środę od godz. 16:00 czekamy na uczestników w Parku Brzeźnieńskim. Termin nietypowy bo to ogónopolska akcja Cała Polska Biega z Mapą w ramach Międzynarodowego Dnia Orieneeringu. Udział bezpłatny (wymagane zgłoszenie internetowe)

Szczegóły na : Góra Gradowa: TUTAJ  oraz Park Brzeźnieński: TUTAJ.

Każdy z uczestników otrzyma poczęstunek, napój, pamiątkowy medal (Góra Gradowa), 1 pkt. do Turystycznej Odznaki Imprez na Orientację a najmłodsi wezmą udział w losowaniu nagród.

Organizatorem imprezy jest znane m.in. z Tułaczy i Próby Mamuta Bractwo Przygody Almanak przy współpracy Rady Dzielnicy Siedlce i Miasta Gdańsk.

Patronat nad Trójmiejskimi Grami Parkowymi objął Prezydent Paweł Adamowicz.

Patronat medialny sprawuje portal Trójmiasto.pl.

Nagrody – kupony rabatowe – ufundowała Herbaciarnio-Kawiarnia POŁUDNIK 18 oraz sklep turystyczny tuttu.pl.

 

Planowane terminy kolejnych edycji:

04.06 Smęgorzyno (Kokoszki)

18.06 lasy TPK

09.07 DOMINIK Śródmieście

27.08 Wronia Górka (Aniołki)

Już dziś zapisz to sobie w kalendarzu!!!

10.09 Gdańsk Chełm

23.09 Głaz Borkowskiego (Strzyża)

15.10 Park Przymorze (Żabianka)

29.10 Gdynia

12.11 Kiełpińskie Doły (Kiełpino Grn.)

19.11 lasy TPK

03.12 Kiełpinek (Jasień)

 

Zgłoszenia, opłaty i inne szczegóły : TUTAJ.

Poleca Pozytywny Portal StudentTrojmiasto.pl