Turcja piękna i ciepła za „grosze”.

Turcja piękna i ciepła

Turcja piękna i ciepła oczywiście na Riwierze, bo w górach panuje zima. Listopad czy grudzień to przy sprzyjających warunkach ponad 20 stopni w słońcu i możliwość kąpieli w jeszcze ciepłej wodzie w morzu. Całoroczne hotele kuszą super cenami i bardzo dobrym wyżywieniem.

Przykład : tygodniowa wycieczka w 4 gwiazdkowym hotelu z 2 posiłkami, przelotem i transferem to…590zł za osobę! I jak to się może opłacać ( oferta ze znanego biura podroży – byliśmy, sprawdziliśmy, wszystko było super! ).

Alanya na Riwierze Tureckiej

Alanya to najpopularniejsza miejscowość Riwiery Tureckiej, z  mnóstwem hoteli i atrakcji turystycznych, położona około 120 km od lotniska w Antalyi. Kurort otaczają góry Taurus z północy, od południa ciepłe wody Morza Śródziemnego. Miasto z bogatą historią, którą przez wieki tworzyli Grecy, Rzymianie, Turcy Seldżuccy, a także piraci mający tutaj swoją bazę wypadową. Alanya to spore miasto, z dużą ilością miejsc wartych zobaczenia, odwiedzenia. Super miejsce na  spacery po zielonych parkach z fontannami, koniecznie trzeba zwiedzić wielką jaskinię, następnie wdrapać się na potężną twierdzę, skąd rozpościera się wspaniały widok.

Dla chętnych szeroka gama sportów wodnych, a także można pograć w tenisa czy skoczyć na bungie lub udać się na zwariowany rafting czy jeep safari by poczuć adrenalinę we krwi.

W nocy koniecznie należy sprawdzić swoje umiejętności taneczne w licznych dyskotekach i klubach, gdzie zabawa trwa do rana. Największe atrakcje turystyczne to : Zamek z murami obronnymi, Czerwona Wieża, Wieża Arsenałowa, Muzeum Historyczne i Etnograficzne. Są również jaskinie : Damlataş oraz DIM, a w małej odległości wspaniały Kanion Dim Cay.

Side centrum antyczne i dynamicznie rozwijający się kurort

Starożytne Side to centrum antyczne i najbardziej dynamicznie rozwijający się kurort Riwiery Tureckiej. Imponujące bogactwo miasta pochodzące z piractwa oraz handlu niewolnikami, którego dowodami są wspaniałe budowle. Ich pozostałości możemy podziwiać do dnia dzisiejszego.

Największy lub jeden z największych w Anatolii teatr na 15 tys. widzów.  Olbrzymia agora z wieloma kolumnami, zasobne w arcydzieła muzeum starożytności, zbudowane na miejscu rzymskich łaźni, bizantyjska bazylika.

Największą atrakcją miasta jest świątynia Ateny i Apollina z II w. n.e., położona nad brzegiem morza, która jest miejscem szczególnie magicznym po zmroku.

Side to miasto z licznymi miejscami, gdzie odkryjecie ulubioną kawiarenkę, tawernę. Można spacerować po krętych, wąskich uliczkach, a wieczorem pójść na dyskotekę. Dodatkowo piękna, szeroka, piaszczysta plaża i wspaniałe  hotele z basenami, w których godzinami można zażywać kąpieli słonecznych i relaksować się wspaniałymi widokami.

Przy dłuższym pobycie do wyboru są różne wycieczki fakultatywne – wszystko zależy tylko od zasobności portfela…

Tak Turcja piękna i ciepła, a przede wszystkim może być również bardzo tania!

Poleca Pozytywny Portal www.Pomorzanie.info

Filmiki z Turcji znajdziecie na naszym fanpagu : @Pomorzanie.info

Zobaczcie galerię zdjęć.[Best_Wordpress_Gallery id=”165″ gal_title=”TURCJA”]

Autor: Zibi