Turniej Charytatywny Oldboys 35+, gramy dla Ryszarda Dziadka!

W sobotę 24 lutego od 9.30 do 14.00 w hali sportowej w Trąbkach Wielkich pod patronatem Portalu www.Pomorzanie.info zostanie rozegrany Turniej Charytatywny Oldboys 35+. Zagramy dla Ryszarda Dziadka, ojca naszego kolegi. Postaramy się pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie, a przy okazji o zagrać w piłkę nożną. Więcej szczegółów podamy wkrótce…

Zapraszamy kibiców, będzie można zobaczyć na żywo wiele byłych sław piłkarskich, a przy okazji wesprzeć naszą akcję!

U mającego 67 lat pana Ryszarda kilka tygodni temu stwierdzono guza mózgu. Guz, który urósł w głowie byłego piłkarza Odry, ale też Lechii Gdańsk jest nieoperacyjny. Dotychczasowe leczenie jest mało skuteczne. Rodzina pana Ryszarda zbiera więc pieniądze na leczenie niekonwencjonalne, jak również na protonoterapię. To dość popularna metoda leczenia tego typu schorzeń, ale poza granicami Polski. Jest ona więc dość kosztowna. Żeby pomóc choremu prowadzona jest zbiórka pieniędzy na specjalne konto, ale też na dość popularnym portalu zrzutka.pl Ryszard Dziadek urodził się w Kępnie w 1950 roku. Jako 12-latek przeprowadził się wraz z rodzicami do Opola. W 1963 roku rozpoczął treningi w Odrze i bardzo szybko, bo już w wieku 17 lat, zadebiutował w pierwszej drużynie w rozgrywkach ekstraklasy. Trenerem, który wprowadzał go do zespołu był Ryszard Wrzos, a grał w linii obronnej.

Dziadek regularnie występował w reprezentacji Polski juniorów, a także w kadrze młodzieżowej. Mimo młodego wieku był również podporą defensywy Odry. Tak było do połowy 1972 roku. Był wówczas w życiowej formie i był poważnie rozpatrywany przez trenera kadry narodowej Kazimierza Górskiego na wyjazd na igrzyska olimpijskie do Monachium. Niestety świetnie rozwijającą się karierę przerwała bardzo poważna kontuzja złamania nogi, jakiej doznał w czerwcu 1972 roku w meczu z Wisłą Kraków. Na igrzyska do Monachium pojechał jego klubowy kolega z obrony – Zbigniew Gut i zdobył z polską drużyną złoty medal, a kariera Dziadka poważnie wyhamowała. Przez rok przechodził rehabilitację i już nie wrócił do formy, jaką prezentował przed urazem. W 1975 roku odszedł z Odry i przeniósł się na cztery lata do Lechii Gdańsk, która grała wówczas na zapleczu ekstraklasy. W 1979 roku, w wieku 29 lat, zakończył karierę. Było to związane z coraz częstszymi problemami zdrowotnymi związanymi ze wspomnianą złamaną nogą.

Pomóc Ryszardowi Dziadkowi można dokonując wpłaty na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”, Bank BZ WBK, nr konta:
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374. Tytułem: “1233 pomoc dla Ryszarda Dziadek”.