Uroczyste zakończenie sezonu w Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed

Wszystko co ciekawe i interesujące zawsze ma swój finał. W najbliższy czwartek 22 czerwca 2017 o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste zakończenie III edycji Akademii Seniora Swissmed.

Projekt „Akademia Seniora Swissmed” to specjalistyczne spotkania dla Seniorów z całego Pomorza. W ramach tego przedsięwzięcia organizujemy cykl wykładów tematycznych z zakresu medycyny, rehabilitacji, edukacji i profilaktyki zdrowotnej,  oraz psychologii, fizjologii i zagadnień społecznych. Kilkudziesięciu znakomitych prelegentów, którzy uczestniczą od początku w Akademii gwarantują jakość i profesjonalizm.

Podczas uroczystego zakończenia edycji 2016/2017 będzie okazja do posumowania całorocznych działań. Zaprezentujemy nowe rozwiązania i perspektywy Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego przeznaczonego dla ludzi, którzy już część swojego aktywnego życia mają za sobą. Ale wiele jeszcze przed nimi. Wręczymy nagrody dla wolontariuszy Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów a także zaprezentujemy kolejny odcinek „Senior Express” naszej wizji seniora, zamkniętej w multimedialnym przesłaniu. Tradycyjnie w ramach Akademii nie może zabraknąć wykładu. Tym razem porozmawiamy o diecie na wakacjach. O czym warto pamiętać, a o czym zapomnieć? Na zakończenie spotkania zapraszamy na widowisko grupy teatralnej Stowarzyszenia KIS „Teatrzyk Nasze Pokolenie” pt.: „Wiosna i Miłość”.

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed jako organizator konsekwentnie od 2014 roku prowadzi edukację i animację społeczną seniorów. Warto podkreślić, że spotkania w ramach AKADEMII SENIORA otwarte są dla osób z całego Pomorza. Szacunek budzi też skala przedsięwzięcia. W ciągu każdego roku odbywa się około 50 wykładów, konferencji i spotkań, podczas których poruszane są aspekty z zakresu medycyny, psychologii, fizjologii, profilaktyki i edukacji zdrowotnej. W AKADEMII SENIORA SWISSMED prezentowana jest aktualna wiedza, ale jest też czas na dyskusję, pytania i rozmowy indywidualne. To ważne, iż tworzy się przestrzeń dla wspólnoty osób starszych mogących się wzajemnie poznawać i rozwijać nie tylko intelektualnie, ale i społecznie.

Zaprasza Pozytywny Portal StudentTrojmiasto.pl