Vademecum zdrowego podróżnika wykład w Akademia Seniora Swissmed.

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów zaprasza w czwartek 27 kwietnia 2017 o godz. 11.00 na spotkanie z cyklu Akademia Seniora Swissmed.
Wykład pt.: „Vademecum zdrowego podróżnika. Wskazówki zdrowego i bezpiecznego podróżowania” poprowadzi dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska z Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed.

Lato wszystkim kojarzy się z wakacjami. Również seniorzy w tym okresie myślą intensywniej o odpoczynku. I dobrze. Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora Swissmed będziemy omawiać zagadnienia związane z podróżą. I tą blisko naszego miejsca zamieszkania, ale i dalszą. Jakie czyhają na nas niespodzianki? Czy owady mogą zmienić nasz urlop w koszmar? Co zrobić w momencie ukąszenia przez pszczołę, czy meszki?

– Dobre przygotowanie do podróży i czasu wakacji jest podstawą udanego urlopu. Zawsze warto jednak brać pod uwagę, że przyroda może nas zaskoczyć – podkreśla dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska z Centrum Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego Swissmed.

Podczas spotkania będziemy mówić o tym, co zabrać ze sobą, żeby ukąszenia przez owady i inne niespodzianki urlopowe nie były dla nas zaskoczeniem.

Innym, równie poważnym problemem, o którym porozmawiamy,  jest nadmierna ekspozycja na słońce. Słońce to dar, ale w nadmiarze może być bardzo szkodliwy.

A jeśli do tego dołączymy jeszcze urazy, skręcenie, czy zwichnięcie, które przydarzyć się mogą w każdym wieku, to przyjemny urlop może zamienić się w ogromny kłopot.

Podczas wykładu dr Dagmara Wiewiórkowska-Garczewska podpowie, co spakować do apteczki podróżnej, oczywiście poza lekami przyjmowanymi na stałe, o których nie wolno zapomnieć, żeby stanowiła ona dla nas zabezpieczenie, a nie zbędny bagaż.

UWAGA: Osoby lub grupy zainteresowane transmisją online z wykładu Akademii Seniora mogą kontaktować się bezpośrednio z Centrum Aktywnego Seniora Swissmed!  

Przypominamy!

       Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed przy ul. Wileńskiej 44, od 2014 roku realizuje spotkania dla Seniorów z całego Pomorza. Od początku istnienia przygotowaliśmy m.in. kilkaset wykładów, konferencji i spotkań o charakterze teoretyczno-praktycznym. Wykłady, które proponujemy od nowego sezonu 2016/2017 mają charakter otwarty. Skierowane są zarówno do osób starszych, a także do opiekunów i ich rodzin. Podczas spotkania prezentujemy aktualną wiedzę z zakresu medycyny, profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Podczas wykładu jest czas na dyskusję, pytania i rozmowy indywidualne po wykładzie. 

Przy Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów działa stowarzyszenie „Klub Inicjatyw Seniora”.  Członkowie stowarzyszenia uczestniczą i korzystają z wszelkich udogodnień i wsparcia naszego Zespołu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed, Gdańsk, Wileńska 44 – informacje również : TUTAJ.