Bardzo ważne mecze Arki Gdynia i Lechii Gdańsk w Ekstraklasie.

Od piątku rusza następna kolejka Ekstraklasy piłkarskiej. Pomorskie zespoły mają przed sobą bardzo ważne mecze. Arka Gdynia podejmuje Lecha Poznań – to spotkanie już w piątek 10 marca o godz. 20.30, Lechia Gdańsk udaje się do Chorzowa na mecz z Ruchem, zagrają w sobotę o godz. 18.00

Te spotkania 25. kolejki Ekstraklasy są z tych za sześć punktów i mają bardzo duże znaczenie dla układu tabeli. Arka wygrywając z rozpędzonym Lechem ma szanse wskoczyć do czołowej ósemki i przy okazji pomóc Lechii Gdańsk odskoczyć od Lecha na bezpieczną przewagę punktową. Oczywiście zakładając, że Lechia zagra dobrze i skutecznie w Chorzowie, ten mecz musi wygrać jeżeli chce myśleć o pozostaniu na pozycji lidera. To będą ciężkie boje, Ruch walczy o pozostanie w Ekstraklasie, Lech już włączył się do walki o Mistrza Polski. Teraz cztery zespoły odskoczyły od pozostałych i maja największe szanse na tytuł. Oprócz wspomnianych Lechii i Lecha to: Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok.

Trzymamy kciuki za zespoły z Pomorza! Mamy nadzieję, że już za rok do Arki i Lechii dojdzie jeszcze Chojniczanka Chojnice, czyli aktualny lider pierwszej ligi.

[Best_Wordpress_Gallery id=”37″ gal_title=”LECHIA ARKA herby”]