Więcej niż IRONMAN – w imieniu najsłabszych z Zakonem Maltańskim

Zakon Maltański EKSTREMALNIE  to sportowo-charytatywny program wspierający działalność dobroczynną Zakonu Maltańskiego w Polsce. To również program motywacyjny pomagający w walce z szarą codziennością,  z chorobą, inspirujący do osiągania ambitnych celów.

WIĘCEJ NIŻ IRONMAN – w imieniu najsłabszych,  to 4 projekt  sportowo-charytatywny, inspirowany filmem pt. NAJLEPSZY, który opowiada o dramatycznej życiowo drodze Jerzego Górskiego do tytułu mistrza i rekordzisty świata w ultra triathlonie na dystansie podwójnego ironman’a (1990) –   [ 7,6 km wpław, 360 km na rowerze, 84,4 km biegiem.] W 2017 r. rekordzistą świata, z czasem 19h:44min:42s., ponownie został Polak – Robert Karaś z  Elbląga.

WIĘCEJ NIŻ IRONMAN

W lipcu 2018 r. Robert Karaś (28 l. na zdjęciu) wystartuje na Mistrzostwach Świata w ultra triathlonie – na dystansie 3 x IM [ 11,4 km wpław, 540 km na rowerze, 126,6 km biegiem] rozgrywanym jednym ciągiem (22-23 lipca) .

 W IMIENIU NAJSŁABSZYCH

W czerwcu 2018 r. Tomasz Tarnowski (52 l. na zdjęciu ), członek Związku Polskich Kawalerów Maltańskich) zmierzy się z extremalnym triathlonem – 4,5km wpław – górskie jezioro na Słowacji / 225km (+3000m przewyższeń) rowerem wokół Tatr / 55km (+5000m przewyższeń) bieg ultra granią Tatr  z Doliny Chochołowskiej do Morskiego Oka, to – Ultimate Triathlon Challenge – Harda (HardaSuka) (22-23 czerwca).

 Korzystając z tych ekstremalnych wyzwań prowadzimy zbiórkę pieniędzy na rzecz:

  • Fundacji Zakonu Maltańskiego realizującej projekt senioralny adresowany do osób starszych, samotnych, nie radzących sobie z aktualną rzeczywistością. Docelowo Fundacja zamierza przeprowadzić remont budynku znajdującego się przy ul. Królowej Aldony 13 w Warszawie.
  • Fundacji „Przyszłość dla dzieci” pomagającej dzieciom, które wymagają leczenia i rehabilitacji. Fundacja została założona w 2002 roku przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”.

WŁĄCZ SIĘ! Po raz 4 tworzymy prawdziwą i bardzo mocną  opowieść. W ten sposób chcemy zwrócić Twoją uwagę i – jeśli to możliwe – prosić o wsparcie.

Akcję można śledzić na stronie www i FB – tam znajdziecie relacje z przygotowań, opinie ekspertów:

– Wojciech Ratkowski, prof. nadzw. dr hab. Dziekan Wydział Turystyki i Rekreacji AWF Gdańsk. Prowadzi interdyscyplinarne badania nad wytrzymałością organizmu sportowców.

W 1984 r. w Dębnie, został Mistrzem Polski w maratonie – 2:12:49.

– Jan Chmura, prof. dr hab. kierownik Zakładu Motoryczności Sportowca na AWF we Wrocławiu. Fizjolog, specjalista od wytrzymałości organizmu, zaczął przygodę z bieganiem w wieku 60 lat, zdobył Koronę Maratonów Ziemi. Rekord życiowy na 42km, uzyskany w wieku 66 lat, wynosi 3:22:57.

– Jerzy Górski – bohater filmu NAJLEPSZY. Po 14 letnim okresie ciężkiego uzależnienia od narkotyków, Jurek ucieka w sport, po 6 latach zostaje Rekordzistą Świata w podwójnym ironmanie. W tej akcji opisze kwestie motywacji, co robić kiedy ciało i głowa już nie dają rady.

Więcej informacji : TUTAJ!

Nasz Pozytywny Portal www.Pomorzanie.info  @StudentTrojmiasto  trzyma kciuki za powodzenie tej akcji!