Zdzisław Puszkarz na muralu bloku przy Warneńskiej 12 na Morenie!

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na oficjalne odsłonięcie muralu z wizerunkiem legendarnego piłkarza Lechii Gdańsk Zdzisława Puszkarza, największego ulubieńca kibiców Biało-Zielonych w XX wieku. Popularny „Dzidek” niemal przez całą karierę był wierny Biało-Zielonym barwom, raz wystąpił w narodowej reprezentacji. W 2015 roku został wybrany najpopularniejszym piłkarzem 70-lecia Lechii Gdańsk razem z Romanem Koryntem.

Mural, który dzięki współpracy klubu z LWSM „Morena”, powstał na bocznej ścianie bloku przy ul. Warneńskiej 12, przedstawia Puszkarza podczas jednej z boiskowych akcji z lat 70-tych na stadionie przy ul. Traugutta. Wykonawcami dzieła byli kibice Biało-Zielonych ze Stowarzyszenia „Lwy Północy”. Środki na wykonanie muralu zostały zebrane podczas akcji crowdfundingowej „Biało-Zielony Gdańsk”, zorganizowanej na platformie Fans4Club.

We wtorek, 17 października, główny bohater dokona oficjalnego odsłonięcia muralu. Krótką uroczystość zaplanowano o godzinie 16.00 przy ul. Warneńskiej 12 na gdańskiej Morenie. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli Państwa redakcji i prosimy o przybycie z kilkuminutowym wyprzedzeniem.

Wzór do naśladowania dla młodych adeptów piłki nożnej!