Zmarł „Szuto” Marek Szutowicz

Marek Szutowicz

Popularny „Szuto” przegrał swój najważniejszy mecz... przegrał walkę z chorobą nowotworową.

Zmarł w wieku 44 lat…

Urodził się 22 stycznia 1977 roku w Gdyni. Wraz z Lechią Gdańsk zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Był zawodnikiem drużyn z Pomorza: Kaszubia Kościerzyna, Lechia Gdańsk, Gedania Gdańsk, Unia Tczew.

„Szuto” w pierwszej drużynie Lechii Gdańsk zadebiutował 7 września 1996 roku w drugoligowym meczu z Szombierkami Bytom. Lechia spadła po tym sezonie do III ligi, a Szuto zaczął grać w innych lokalnych klubach.

W sezonie 2002/03 wzmocnił odbudowującą się Lechię, która opierała się głównie na młodych piłkarzach i powrót doświadczonych zawodników był bardzo potrzebny.

30 kwietnia 2004 zanotował swój ostatni występ w Lechii Gdańsk. Był to ostatni występ Biało-zielonych w IV lidze- sezon zakończyli awansem do III ligi.

W Lechii Gdańsk w latach 2009-2015 pracował jako trener przygotowania motorycznego. Odpowiadał także za prowadzenie rezerw i szkolił drużyny młodzieżowe. Pracował później także z Bytovią Bytów.

W 2019 roku przeniósł się do Jaguara Gdańsk, z którym świętował między innymi zdobycie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

W maju 2021 roku przyjaciele z boiska ( również nasz Portal) przygotowali dla Marka Szutowicza specjalny mecz, w którym zbierali pieniądze na jego leczenie i wspierali jego oraz rodzinę. Już wtedy było wiadomo, że zmaga się z chorobą nowotworową.

Akcja „Gramy dla Szuta!” była dużym wydarzeniem na stadionie przy ul. Traugutta. On sam leczył się już wówczas w szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.

Dodaj komentarz