Akademia Seniora Swissmed – czwartek 2.03.2017 godz. 11.00

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów zaprasza w czwartek 2 marca 2017 o godz. 11.00 na spotkanie z cyklu Akademia Seniora Swissmed.
Wykład pt.: „Tylko krowa nie zmienia zdania.  Rozwój myśli w medycynie i zmienny wpływ na nasze życie”, poprowadzi dr Marian Romanowski, lekarz rehabilitacji medycznej, koordynator Rehabilitacji Swissmed PSM.

Na przestrzeni lat można dostrzec przemiany myśli w medycynie. Bardzo często jest to poprzedzone wieloletnim ścieraniem się skrajnych poglądów, by w końcu jeden z nich przeważył. Jednak inaczej niż w polityce nie ma tu miejsca na kompromis. Albo jedno, albo drugie.

– Podczas najbliższego wykładu Akademii Seniora prześledzimy na kilku przykładach takie ścieranie się różnych rozwiązań zdrowotnych. Pozostawimy też otwarte drzwi do zweryfikowania i zmiany naszych poglądów, które na dziś wydają się niepodważalne – mówi dr Marian Romanowski.

Spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania czego oczekuje nasz organizm i czy jego oczekiwania są zgodne z oczekiwaniami współczesnej medycyny. Inaczej mówiąc, czy cholesterol jest dobry, czy zły lub czy dzieci mają nosić buty z wysokimi cholewkami, czy wręcz przeciwnie.

Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden bardzo istotny parametr związany z naszym zdrowiem. Optymizm. To on wpływa na wiele dziedzin życia, jednak najważniejszą z nich jest zarówno zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Jako jeden z zasobów osobistych sprzyja skutecznemu radzeniu sobie ze stresem. Optymiści częściej stosują metody profilaktyczne oraz biorą leki w przypadku choroby. Przeżywają więcej pozytywnych emocji oraz doświadczają więcej pozytywnych wydarzeń. Częściej starają się o wsparcie innych osób w trudnej sytuacji. Optymizm sprzyja otwartości na zmiany, ponadto wzmacnia układ odpornościowy i wpływa na subiektywną ocenę zdrowia.

Zapraszając na wykład Akademii Seniora Swissmed prosimy o zabranie ze sobą właśnie optymizmu.

UWAGA: Osoby lub grupy zainteresowane transmisją online z wykładu Akademii Seniora mogą kontaktować się bezpośrednio z Centrum Aktywnego Seniora Swissmed! 

 

Przypominamy!

       Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed przy ul. Wileńskiej 44, od 2014 roku realizuje spotkania dla Seniorów z całego Pomorza. Od początku istnienia przygotowaliśmy m.in. kilkaset wykładów, konferencji i spotkań o charakterze teoretyczno-praktycznym. Wykłady, które proponujemy od nowego sezonu 2016/2017 mają charakter otwarty. Skierowane są zarówno do osób starszych, a także do opiekunów i ich rodzin. Podczas spotkania prezentujemy aktualną wiedzę z zakresu medycyny, profilaktyki i edukacji zdrowotnej. Podczas wykładu jest czas na dyskusję, pytania i rozmowy indywidualne po wykładzie. 

Przy Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów działa stowarzyszenie „Klub Inicjatyw Seniora”.  Członkowie stowarzyszenia uczestniczą i korzystają z wszelkich udogodnień i wsparcia naszego Zespołu.

Zainteresowanych prosimy o kontakt :

Centrum Opieki i Aktywizacji Seniorów Swissmed

Gdańsk, Wileńska 44. Szczegółowe informacje tutaj.