Jaguar Gdańsk Północ 2008 Mistrzem Gdańska w piłce nożnej juniorów rocznika 2008!

Gratulacje dla chłopaków, opiekunów i wszystkich osób zaangażowanych w pomoc zespołowi!

Oto gorąca relacja Trenera Rafała Węsierskiego :

Runda eliminacyjna – 06.05.2017r. na boiskach Jaguara Gdańsk przy ul.Budowlanych ,dała wyjście z grupy z drugiego miejsca, gdzie pokonaliśmy EX Siedlce 2:1, AS Pomorze 3:0 oraz nieznacznie ulegając Lechii Gdańsk 0:1.
W niedzielę od godziny 10:00 na boisku głównym przy ul.Traugutta braliśmy udział w rundzie finałowej, gdzie w ćwierćfinale zmierzyliśmy się z zespołem UKS Conrad Gdańsk.

Pewna wygrana 6:0 (Szymański x2, Gościcki x1,Rutkowski x1,Janicki x1,Kowaluk x1) dało nam grę w półfinale, w którym zmierzyliśmy się z Jaguarem Południe.

Zdecydowane zwycięstwo 4:0(Bąk x1, Gościcki x1, Rutkowski x1, Janicki x1) przyniosło upragniony finał , w którym czekał na Nas zespół GKS Kowale, który w ćwierćfinale pokonał zespół Lechii Gdańsk , a w półfinale pokonał Gedanię Gdańsk.

Finał rozpoczął się o godzinie 14:20, równolegle na czterech boiskach rozgrywane były finały roczników biorących udział w zawodach: 2006,2007,2008,2009 , w 3 z 4 finałów udział brał zespół z Jaguara Północ

Zacięte widowisko – jak na finał przystało , po 30 minutach zaciętej i często nie czystej  gry dawało remis 1:1 (Filip Szymański po asyście Szymona Gościckiego popisał się świetnym uderzeniem z tzw.szczupaka doprowadzając do remisu).

5 minutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a więc o tytule najlepszych miały przesądzić rzuty karne – w piłce nożnej tzw. loteria.

W bramce świetnie zaprezentował się Jakub Zieliński, który obronił 2 rzuty karne zawodników z Kowal ,a pewne strzały na bramkę kolegów z zespołu przyniosły zwycięstwo w całych rozgrywkach 1:2 po rzutach karnych !

Zasłużona wygrana po wielkim starciu i miano najlepszego zespołu w Gdańsku z rocznika 2008 stało się faktem, ciężka praca na treningach, ambicja, koncentracja, wola walki w połączeniu ze świetna aktywną gra całego zespołu przyniosła upragniony cel w postaci MISTRZOSTWA GDAŃSKA !

Euforia, radość, to uczucia , które towarzyszyły chłopakom po ostatnim gwizdku sędziego.

Wielka satysfakcja i duma nie opuszcza trenerów, którzy swoją ciężką pracą ze zdolną młodzieżą potwierdzają, że praca idzie w bardzo dobrym kierunku, a dzisiejsze zwycięstwo było na to dowodem.

Więcej o klubie Jaguar Gdańsk : TUTAJ.

Mamy nadzieję, że za kilka lat już w dorosłej piłce jeszcze usłyszymy o tych zawodnikach!