JAGUAR GDAŃSK PÓŁNOC MISTRZEM „PRZYSTANKU METROPOLIA 2017”

Przystanek metropolia 2017

Przystanek Metropolia to turniej organizowany przez Gminę Miasta Gdańsk , gdzie w rywalizacji udział biorą najlepsze zespoły powiatów zrzeszonych w obszarze Metropolitalnym Gdańsk- Sopot-Gdynia, a więc powiaty: Gdański, Kartuski, Nowodworski, Pucki, Tczewski Wejherowski, Lęborski oraz Gmina Miasta Sopot, Gmina Miasta Gdynia oraz Gmina Miasta Gdańsk.

Turniej rozgrywany był w Gdańsku przy ul. Traugutta 29 na boisku trawiastym.

Celami turnieju były promocja idei współpracy metropolitalnej poprzez rozgrywki sportowe, zachęcenie do uprawiania sportu i aktywnego trybu życia oraz nauka rywalizacji na zasadach fair play.

Reprezentacje biorące udział w turnieju walczyły o miano mistrza w dwóch kategoriach wiekowych: rocznik 2007 oraz 2008 , mecze rozgrywane były w formule 5+1 na boiskach o wymiarach 28x55m oraz czasie gry 2×10 min.

Zespołem reprezentującym Gminę  Miasta Gdańsk był obecny Mistrz Gdańska w roczniku 2008 Jaguar Gdańsk Północ , który w grupie rywalizował  z powiatem Tczewskim, Wejherowskim oraz Gminą Miasta Gdynia. Grupę przeszli  jak burza nie dając szans żadnemu zespołowi, wygrywając z powiatem Tczewskim 5:0 (Szymański x2,Mikuliszyn x1,Gościcki x2), z powiatem Wejherowskim 4:2(Szymański x2,Zieliński x1, Bąk x1) oraz z Gminą Miasta Gdynia 5:1(Mikuliszyn x1,Bąk x1, Szymański x1, Janicki x1,Gościcki x1. Awans z pierwszego dał miejsce w półfinale , w którym chłopcy z Jaguara zmierzyli się z powiatem Nowodworskim i odnieśli pewne zwycięstwo 3:0 (Szymański x2, Bąk x1).

Zasłużona i wywalczona obecność w finale przyniosła ważne zadanie do wykonania, a było nim pokonanie drugiego finalisty Gminy Miasta Sopot.

Podstawowy czas gry przyniósł remis 1:1, niesamowita walka o każdy centymetr boiska do ostatniej kropli potu, obijane poprzeczki i słupki, mecz godny finału, strzelcem bramki dla Jaguarów był Mateusz Bąk. Dogrywka zarządzona przez sędziego także nie przyniosła rezultatów , więc zwycięzcę wyłonić miały rzuty karne!

Prawdziwa loteria, stres, podwyższony poziom adrenaliny, niesamowite emocje przy Traugutta 29. Zespół z Sopotu 2-krotnie mógł przesądzić o wygranej, ale zawsze na posterunku i wysokości zadania  stał niesamowity młody bramkarz Jaguara Jakub Zieliński.

Skutecznie wykonany rzut karny Antka Kowaluka wyprowadził zespół Mistrzów Gdańska na prowadzenie 3:2, a ostatniego karnego obronił wspomniany wcześniej Zieliński!- 3 obronione rzuty karne robią wrażenie!

Upragnione zwycięstwo, Mistrzostwo Metropolii, a zarazem  podwójna korona Jaguara Gdańsk Północ w roczniku 2008, który w maju zdobył przy Traugutta mistrzostwo Gdańska.

Gratulacje dla trenerów : Oliwier Sidor i Rafał Węsierski, których praca z zawodnikami cieszy się ogromnym uznaniem poprzez wkład w zespół oraz jakość.

Podziękowania dla sponsorów zespołu : Bokaro Gdańsk, Bmb Santech ,GRUPA DBK.

Skład zespołu:

1.Szymański Filip,

2.Bąk Mateusz,

3.Janicki Robert,

4.Gościcki Szymon ,

5.Zieliński Jakub,

6.Brodnicki Nikodem,

7.Kowaluk Antoni,

8.Olejnik Aleksander

9.Mikuliszyn Nikodem,

10.Tanajno Wiktor.

 

Gratuluje Pozytywny Portal www.Pomorzanie.info !