NIKO Footvolley CUP Starogard Gdański 2018

Już w sobotę, 28 lipca br. w Kokoszkowach koło Starogardu Gdańskiego, w godzinach od 9.30 do 17.30 odbędzie się NIKO Footvolley CUP Starogard Gdański 2018, czyli ogólnopolski turniej w siatkonogę na plaży z udziałem najlepszych zawodników w kraju, w tym naszych medalistów mistrzostw Polski oraz reprezentantów Polski – Adriana i Mateusza Szopińskich. Dyscyplina ta, mimo że nasi zawodnicy to czołowi zawodnicy w Polsce, w naszym regionie nie jest mocno spopularyzowana. Turniej ten ma na celu przybliżyć Państwu ten piękny i widowiskowy sport. Zapraszamy kibiców oraz wszystkich, by zobaczyli na żywo jaką sprawnością fizyczną trzeba się wykazać podczas tej gry…

Organizatorzy: firma NIKO i Gmina Starogard Gdański.

Sponsor główny: CONCORDIA Skarszewy.

Sponsorzy: G&M, DONER KING KEBAB, Pałac Romantyczny Turzno, Zakład masarski Rąbała, Carrefour, Kamieniarstwo Ryszard Firyn, PressMann, Konkret

Patronat sportowy: Siatkonoga Polska.

Patroni medialni: Radio Gdańsk, Pozytywny Portal Pomorzanie.info, 24starogard.pl, Dzień Dobry Starogard.

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Starogard Gdański Pan Janusz Stankowiak.

Szczegóły wydarzenia podamy w najbliższych dniach na wydarzeniu facebookowym, a już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu i zachęcamy do gorącego dopingu zawodników tego spektakularnego sportu. Teraz kilka ważnych informacji :

Footvolley stworzył w roku 1965 w Brazylii Octavio de Moraes. Na początku footvolley pełnił formę bezkontaktowej rywalizacji dla brazylijskich piłkarzy, którzy spędzali czas na plażach Copacabany. W pierwszej fazie rozwoju w Footvolley grano po pięciu zawodników w każdej z drużyn.

Z czasem, gdy zawodnicy podnosili swoje umiejętności, zmniejszono liczbę zawodników do 2×2, które jest podstawową konkurencją Footvolleya.

PODSTAWOWE PRZEPISY FOOTVOLLEYA

  • konkurencje: 2×2 lub 4×4.
  • Boisko 8×8 lub 9x9m.
  • Siatka dla seniorów: 2,20m.
  • Serwis z piachu (z kopca).
  • Piłkę można odbijać wszystkimi częściami ciała poza rękoma.
  • Można przebić pierwszą piłkę po serwisie.
  • 3. kontakty drużyny z piłką w akcji.
  • Mecze rozgrywane do jednego zwycięskiego seta do 21. punktów lub do dwóch wygranych setów do 15-stu punktów (trzeci set także do 15-stu punktów).

Zapraszamy do Starogardu Gdańskiego. Poleca Pozytywny Portal www.Pomorzanie.info @StudentTrojmiasto